Dziewięć medali zapaśniczek z województwa lubelskiego podczas mistrzostw Polski seniorek

Lubelski Sport
Katarzyna Krawczyk (Cement-Gryf Chełm) po raz kolejny w karierze została mistrzynią Polski seniorek materiały organizatorów
Zapaśniczki z klubów województwa lubelskiego wywalczyły osiem medali, w tym jeden złoty podczas mistrzostw Polski seniorek, które w dniach 10-11 października zostały rozegrane w Dzierżoniowie. Najlepiej spisała się Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm, zostając mistrzynią kraju w kategorii wagowej do 55 kg.

30-letnia chełmianka w pojedynku finałowym okazała się lepsza od Agaty Kazimierczak, reprezentującej Bloczek Team Pelplin. Wicemistrzynią kraju w wadze do 76 kg została koleżanka klubowa Krawczyk - Anna Urbanowicz, przegrywając w finale z Natalią Strzałką ze Slavii Ruda Śląska. Na najniższym stopniu podium stanęły ponadto trzy inne zapaśniczki chełmskiego klubu: Anna Król (50 kg), Patrycja Dudek (59 kg) oraz Aleksandra Maziarczyk (62 kg).

Bardzo dobrze w imprezie zaprezentowały się także reprezentantki ZTS Sokół Lublin, zdobywając trzy brązowe krążki. Na trzecich miejscach uplasowały się Oktawia Skraińska (65 kg), Marlena Kister (68 kg) i Zuzanna Zubowicz (68 kg). Cała trójka to zarazem zawodniczki Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie i studentki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Brąz w kategorii wagowej do 62 kg dorzuciła jeszcze Sylwia Żebrowska, reprezentująca LMKS Krasnystaw.

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjny okazał się Cement-Gryf Chełm (322 pkt.), wyprzedzając ekipy Slavii Ruda Śląska (213 pkt.) i Grunwaldu Poznań (166 pkt.). Na szóstym miejscu sklasyfikowano natomiast lubelskiego Sokoła (84 pkt.). Z kolei w klasyfikacji województw lubelskie nie miało sobie równych, plasując się przed śląskim i mazowieckim.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin zaczęła nowy sezon o...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani