Dzisiaj już tak lekko nie będzie

Już tylko godziny dzielą nas od pierwszego meczu SPR Lublin w Pucharze EHF z Alcoa FKC z Węgier. Ostatnim ligowym sprawdzianem, czy raczej mocniejszym treningiem, była dla lubelskiej drużyny czwartkowa potyczka z SPR Olkusz - wygrana gładko 37:15.

Trenerzy Grzegorz Gościński i Edward Jankowski zabrali do Chełmka, gdzie swoje mecze rozgrywa beniaminek ekstraklasy, siedemnaście zawodniczek. Trzy zasiadły na trybunach - Monika Marzec, Izabela Puchacz oraz Kristina Repelewska, natomiast Justyna Jur-kowska cały mecz przesiedziała na ławce rezerwowych. Szansę występu w ekstraklasie otrzymały Olga Figiel, Katarzyna Wojdat i Katarzyna Duran, dla której był to pierwszy mecz po urlopie macierzyńskim. W spotkaniu w Chełmku rzuciła trzy bramki.

Mecz dwóch SPR rozpoczął się zgodnie z przewidywania-mi. Po siedmiu minutach mistrz Polski prowadził 4:0. Ale najwidoczniej w pierwszej połowie lublinianki zbyt pobłażliwie traktowały rywalki i te przez dłuższy czas utrzymywały niewielką stratę, którą udało im się nawet zniwelować do jednego trafienia (8:9). Do przerwy przyjezdne wygrywały 13:8.

W drugiej połowie mistrzynie zademonstrowały młodej ekipie z Olkusza prawdziwy pokaz piłki ręcznej. Bezlitośnie wykorzystując ich błędy i niewielkie jeszcze umiejętności, SPR Lublin wygrał drugą połowę 24:7, a cały mecz różnicą 22 bramek.

Dzisiejsze spotkanie w węgierskim Szekesfehervar rozpocznie się o godz. 18. Rewanż 8 listopada w Lublinie.

SPR Olkusz - SPR Lublin 15:37 (8:13) Widzów: 300. Sędziowali: Kamil Dąbrowski i Sławomir Kołodziej z Kielc.

SPR Olkusz: Kozieł, Krzymińska - Giera 4, Leszczyńska 4, Brachmańska 2, Przytuła 2, Kompała 1, Strzałko 1, Ziółkowska 1, Czekaj, Karnia, Magolon, Szczerbińska. Kary: 6 min. Trener: Marek Płatek.

SPR Lublin: Sadowska - Wolska 7, Włodek 5, Rukaite 4, Mihdaliova 4, Wojtas 4, Duran 3, Małek 3, Mielczewska 3, Figiel 2, Wojdat 2, Malczewska, Skrzyniarz. Kary: 6 min. Trener: Grzegorz Gościński.