Efektowna wygrana Wisły Puławy w pierwszym meczu kontrolnym

Od efektownej wygranej serię spotkań kontrolnych rozpoczęli piłkarze Wisły Puławy. Drużyna trenera Mariusza Pawlaka wygrała na własnym stadionie z Pogonią Siedlce 4:0. W ekipie gospodarzy wystąpił Portugalczyk Carlos Daniel, z którym umowę klub zawarł dzień wcześniej.

Puławianie po świetnym sezonie w trzeciej lidze przygotowują się do rywalizacji na wyższym szczeblu rozgrywkowym i w pierwszym sparingu okazali się zdecydowanie lepsi od innego drugoligowca.

Dla Pogoni był to drugi mecz kontrolny w okresie przygotowawczym (wcześniej siedlczanie przegrali 0:2 ze Zniczem Pruszków) i w pierwszych minutach spotkania przy Hauke-Bossaka nieznacznie przeważali. Szybko jednak stracili dwóch zawodników, Michała Kobiałkę i Wojciecha Trochima, którzy przed upływem 20. minuty gry opuścili plac gry.

Z upływem kolejnych minut puławianie coraz pewniej poruszali się po murawie i zaczęli przejmować inicjatywę. Mimo kilku okazji strzeleckich, m.in. Carlosa Daniela, gospodarze nie potrafili przypieczętować przewagi zdobyciem gola.

W wyjściowej jedenastce Wisły znalazło się dwóch piłkarzy testowanych. I to właśnie jeden z tych zawodników otworzył w końcu wynik sparingu, pokonując bramkarza Pogoni tuż przed przerwą.

Prowadzenie gospodarzy podwyższył Łukasz Kacprzycki, który w 62. minucie wykorzystał rzut karny. Zaledwie dwie minuty później ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Rezultat gry kontrolnej ustalił na osiem minut przed końcem Jakub Konc, który podobnie, jak Kacprzycki rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Kolejny mecz sparingowy zespół z Puław rozegra w środę, 14 lipca. Na własnym stadionie podejmą trzecioligowe Podlasie Biała Podlaska.

Przed meczem z Pogonią klub poinformował o zatrudnieniu Adriana Kędzierskiego na stanowisku asystenta trenera. 25-latek pracował ostatnio w Motorze Lublin, a wcześniej w BKS Lublin i Stali Kraśnik. W Puławach jego zadaniem będzie rozpracowywanie przeciwników.

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 4:0 (1:0)
bramki: zawodnik testowany 45, Kacprzycki 62 (k), 65, Konc 82

Wisła: Kołotyło (46 Owczarzak) - zaw. testowany I (46 zaw. testowany III), Kuban (46 Cyfert), Pielach (46 Wiech), Cheba (46 Czelny), Skałecki (46 Puton), zaw. testowany II (65 Figura), Daniel (46 Pyska; 80 Konc), Bartosiak (46 Kacprzycki), Ednilson (46 Kondracki), Paluchowski (46 Drozdowicz)

Wisła Puławy gotowa na rywalizację w eWinner 2. Lidze. Trene...