Efektownie i efektywnie. Górniczki rozbiły Medyka

Drugi mecz i druga wygrana. Wicemistrzynie Polski z Łęcznej notują bardzo udany początek rozgrywek. W sobotę pewnie pokonały u siebie Medyka Konin 4:0.

W spotkanie lepiej weszły gospodynie. Ataki przyniosły efekt w postaci bramki zdobytej już w 15. minucie. Po raz pierwszy na listę strzelców w zespole z Łęcznej wpisała się Klaudia Miłek. Miejscowe podwyższyły jeszcze przed zejściem do szatni. Do pustej bramki piłkę skierowała Anna Zają (2:0).

W 56. minucie z rzutu karnego swojego drugiego gola zdobyła Miłek (3:0), a wynik w samej końcówce, po minięciu bramki w sytuacji sam na sam, ustaliła Katja Skupień.

Inauguracja w domu nam się udała. Bardziej niż zdobyte bramki cenię sobie jednak grę na zero z tyłu. Co prawda rywalki stworzyły sobie dwie czy trzy sytuacje, ale to jest normalne, bo w Ekstralidze każdy potrafi grać w piłkę – podsumowuje trener Górniczek, Robert Makarewicz. – Mamy jeszcze rezerwy jeśli chodzi o szybszą grę piłkę. Na każdym treningu nad tym właśnie pracujemy – dodaje.

W 3. kolejce łęcznianki zmierzą się na wyjeździe z ekipą AZS UJ Kraków. To spotkanie w sobotę (27 sierpnia).

GKS Górnik Łęczna – KKPK Medyk POLOMarket Konin 4:0 (2:0)

Bramki: Miłek 15, 56, Zając 41, Skupień 88

Górnik: Urbańczyk – Szymczak, Bużan, Głąb (80 Skupień), Zając, Kazanowska (64 Cyraniak), Kaczor, Rapacka (53 Frontczak), Lefeld, Fabova (80 Dereń), Miłek (64 Litwiniec). Trener: Robert Makarewicz

Medyk: Szymczak – Campbell (46 Sikora), Kogutek, Ziemba, Pakulska (67 Pitsiou), Miksone, Jasniak (56 Mierzejewska), Rocane, Lizik, Krupa, Gawrońska (67 Pouliou). Trener: Roman Jaszczak

Sędziowała: Ewelina Fiodorczuk-Sipko