Ekstremalna Droga Krzyżowa pierwszy raz w woj. lubelskim

Joanna Nowicka
Ekstremalna Droga Krzyżowa z Tomaszowa do Zamościa już wkrótce - ks. Witold Bednarz kończy pracę nad wyznaczaniem trasy.
Ekstremalna Droga Krzyżowa z Tomaszowa do Zamościa już wkrótce - ks. Witold Bednarz kończy pracę nad wyznaczaniem trasy. ks. Witold Bednarz
Uczestnicy modlitewnego marszu będą mieli do pokonania 47 kilometrów: z Tomaszowa Lubelskiego przez Krasnobród do Zamościa.

Pątnicy ruszą w trasę w piątkowy wieczór, 11 kwietnia, po mszy św. w kościele św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim sprawowanej przez ks. Witolda Bednarza - pomysłodawcę tomaszowskiej edycji EDK, na co dzień kapłana w tutejszej parafii oraz zapalonego piechura i rowerzystę.

- W ubiegłym roku sam byłem na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Alwerni do Kalwarii Zebrzydowskiej i od tego momentu myślałem o przeniesieniu pomysłu na nasze tereny - tłumaczy inicjator tomaszowskiej EDK.

Ks. Witold Bednarz wyjaśnia, że w zaplanowanym na kwiecień przemarszu chodzi o prawdziwe zmęczenie, które niewiele ma wspólnego z tym, jakie odczuwamy po przejściu Drogi Krzyżowej wokół kościoła czy ulicami miasta: - Idąc niemal 50 km nocą, bez sanitariuszy pod ręką, bez możliwości "podwózki" - jak to bywa na pielgrzymce, możemy poczuć prawdziwy trud męki, jaką była Droga Krzyżowa - mówi kapłan.

Choć zapisy na tomaszowską edycję EDK ruszą dopiero w najbliższych tygodniach, chętnych nie brakuje już dziś. Jak mówi ks. Bednarz, 30 osób w trasę ruszy na pewno. Na razie księdza absorbuje dopracowywanie szczegółów trasy. Dziś wiadomo już, że pątnicy po wyjściu z Tomaszowa pójdą w stronę Krasnobrodu, by stąd ruszyć w kierunku Adamowa i Żdanowa i zakończyć przemarsz przed zamojską katedrą. Każdy z uczestników Drogi Krzyżowej otrzyma opaskę, tekst rozważań i mapę. I - jak zaznaczają organizatorzy - więcej udogodnień nie będzie.

Ekstremalne Drogi Krzyżowe organizowane są w Polsce od pięciu lat, głównie w Krakowie. Za pomysłem stoi, kojarzony z akcją "Szlachetna Paczka", ks. Jacek Stryczek. Tomaszowska edycja EDK jest pierwszą, organizowaną w naszym województwie.

Więcej ZDJĘĆ i WIDEO zobaczycie na tomaszowlubelski.naszemiasto.pl


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 35

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

j
jjjjjjj

bana na IP!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo sie nie da czytac komentarzy przez ten spam

i
idąca

Niesamowite jak dużo emocji wywołuje sam pomysł EDK! Szczególnie ci, u których emocje aż wybuchają powinni wyruszyć, aby odczuć ulgę...

n
nie mogę już

znowu debil nr jeden na forum się odezwał...

S
SILNA WIAGRA

a może nie?

G
Gość

Pod Kuriewnymi włościami, pod Katedrami i pozostałymi Kościołami powinny być skandowane Historyczne już hasła:
1) "WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA";
2) "ZAWSZE BĘDĘ POPIERAŁ WŁADZĘ DUCHOWNĄ" ... "BO JAK NIE TO MY WAM DAMY".
3) "ROBOTY W DIECEZJI NIE DOSTANIETA";
4) "PO POLSCE WAS GANIAŁ NIE BEBE, A ZA GRANICO TO NIE WIEM";
5) "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC";
6) „No nie !!!!!!!! Ten oszołom jeszcze żyje , a już myślałem ,że mu łeb upier***ili."
7) W miejsce historycznych KOKSOWNIKÓW Związek serwuje na rozgrzewkę:

1] Ciało Pańskie z Grilla;
2] Krew Pańską z Gwinta;
3] Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4] Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5] Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6] Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto do Nieba...

ZAŚ NA DESER:

1] czeKULadowe Krzyże;
2] czeKULadowego Zbawiciela;
2] czeKULadową Panienkę;
3] i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u z nadzieniem Róży Duchownej!

jako, że „NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK...”

Kilku odważnych spróbowało Uczty Niebieskiej popijając Boskim Nappojem FRUTTI DI PAPA i miało wrażenie, że chce ich rozerwać po takiej eksplkozji smaków!

Wszelkie KONCERTY paPIESKIE powinny obfitować wykonawstwem Sakraliów wymyślonych przez samych (z)BAWICIELI. I tak "JE---Ba---NE---MU ORGANIŚCIE..." z powodzeniem można śpiewać na znane i lubiane melodyjki: "U drzwi Twoich stoję Panie" lub "Kiedy ranne wstają zorze" czy też wiele, wiele innych. Roboty mało bo istnieje wiele opracowań na chóry, solistów i zespoły...

Jak będzie wyglądała KONCEBRA Kanonizacyjna? - Całkiem nieźle bo w wykonnaniu u Naczelnych (z)BAWICIELI:

1) Szkop XVI - w necie krąży kawał o waleniu k...! (google: benedykt XVI opowiada dowcip);
2) Franek (z)BAWICIEL - "fakt" z dn. 5.XII.2013 r. w atyKULe: "Sekret papieża Franciszka Papież pracował w klubie nocnym" opisał Boskie zajęcie młodego studenta dajace w efekcie BURDEL pa pa!
3) No i sam zaintereowany JP 2 z NIEŚLUBNYM Dzieciakiem!

I kto na świecie znajdzie lepszą INSTYTUCJĘ (z)BAWIENIA niż KOŚCIELNE USŁUGI DLA LUDNOŚCI?

KULejny czas leci nie ubłagalnie i obecnie z powodzeniem w ramach relaksu po Mękach Okresu WIELKIEGO ...(z)BAWIENIA i TRIDUUM PASCHALNEGO i "ZWIASTOWANIA" WDŁUG ŚW.(irniętego)DOWNA można podziwiać OWOCE ZAKAZANE dla LUDU BOŻEGO w wydaniu Aminencji, Axcelencji, księŻULKÓW i Zakonnic. Tworząc sobie Obraz Kórestwa Bożego.

Wzorem "zakazanych" filmów w PRL-u o JEZUSIE(z)BAWICIELU, które były wyświetlane ino w Kościołach ry(d)zykowna TV TRWAM może teraz zaspokoić oczekiwania LUDU BOZEGO puszczając proPOZYCJE. Można z powodzonkiem oglądać je na Komóreczkach niczym Modlitewniku!:

Aby to oglądać w google należy wpisać hasło: NUN TUBE, a strony otworzą się niczym BRAMY (z)BAWIENIA!

Ilu osobom ksieŻULE, AXCELENCJE i reKULekcjonisci na różne sposoby (Sakramentalnym Szeptem, Wrzaskiem z Ambony...) zakazały BOSKIEGO (z)BAWIENIA?,mszczą się nawet na ich DZIECIACH ZAMYKAJĄC IM BRAMY (z)BAWIENIA, a wszystko wskazuje na to, że NIEŹLE PIER...lą!
Oprócz znanych schorzeń: ECCLESIOFOBII z TEOFILIĄ przechodzą KULejny psychoPATyczny atak: OBJAWY OBJAWIENIA!

Za Pokutę w Okresie WIELKIEGO... (z)BAWIENIA można się NAWRÓCIĆ z tym, że PROSTO DO DOMU!
Nycz nie straciły na aktualności rymowanki Związkowe dedykowane Ojcu ŚW.(irniętemu) JP 2 tuż po zakończeniu żywota:

EPITAFIUM WATYKAŃSKIE
To była życiowa rola Karola.
Nie podały tego media,
Że była to „Nie – boska komedia.”

WATYKAŃSIE REQUIEM
Z wiekiem nawet Papież wygląda dumnie
Gdy jest wiekiem przykryty...
… w trumnie.

G
Gość

Porównując ŚW.(irniętą) TEORIĘ "ŻWIASTOWANIA"wg. Downa dziwić się należy, że Cały Zespół e-PiS-kopatu (Downa) jest za...!

Od WIELKIEGO CZWARTKU 2013 r. {Dni bez NAJŚWIETSZYCH OFIAR- Pedofilskich
- też (choć nycz nie wiadomo)} AMINENCJE z księŻULAMI powinny zapier..niczać na
Przejścia Graniczne, na Lotniska i tam ODPRAWICAĆ TIR-y, podróżnych bo Celnicy
dwoją się i troją i nie nadążają z ODPRAWIANIEM!

POLSKA TO KATOLICKI KRAJ I ODPRAWIANIA CI U NAS DOSTATEK!

Wzorując się na polskim wieszczu Janie KOCHANOWSKIM i jego "ODPRAWIE POSŁÓW GRECKICH" Axcelencje wpadły na pomysł ODPRAWIANIA POSŁÓW do SEJM(inari)U(m).
Obiecując każdemu INO (z)BAWIENIE bawią wszystkich na okrągło ODPRAWIAJĄC WSZYSTKO, co się da - niczym NAJŚWIĘTSZE OFIARY PEDOFILSKIE z Kwitkiem... Taki to już EFEKT FRANCISZKA (z)BAWICIELA!
Polska to KATOLICKI KRAJ i ODPRAWIANIA CI U NAS DOSTATEK.

PEDOgogiczna Rola Kościoła polega na (w)MÓWIENIU, a od Ojca ŚW.(irniętego) poczynając przez wszystkie księŻULE i Zakonnice - ONI WSZYSTKO ino (w)MAWIAJĄ!

"KURIER LUBELSKI" z dn. 5.III.2014 r. w artyKULe: "Przegląd prasy: Jan Paweł II z "konkubiną i synem" pojawi się na billboardzie w Lublinie " zilustrował wiadomości, od których HUCZY Internet! Skoro w owym czasie Kościół wydał "BIBLIĘ ILUSTROWANĄ" to rozlegające się WRZASKI w czasie reKOLEKCJI o OBOWIĄZKU NASLADOWANIA PEDOgogiki KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA wydano ILUSTROWANĘ ŻYCIE OJCA ŚW.(irniętego)!

Jak wyglądają "WIELKIE TAJEMNICE WIA(g)RY" obecnego Dyrektora ŚW.(irniętej) SZKOŁY AKTORSKIEJ pokazał "FAKT" z 5.XII.2013 r. w artykule "Papież pracował w klubie nocnym!".
Widać tu KULejny paPIESKI kawał:

- CZYM RÓZNI SIĘ ŚW. PIOTR OD PAPIEŻA?
- ŚW. PIOTR JEST BRAMKARZEM W NIEBIE, A PAPIEŻ BYŁ BRAMKARZEM W 
BUR'DELU!

Tak wyglądają Niebieskie BRAMY (z)BAWIENIA obiecane "NA WIEKI WIEKÓW" - IM WOLNO, a Wam NIE!
Reszta hiciorów (z)BAWIENIA otworzy się niczym BRAMY (z)BAWIENIA po wpisaniu w google hasła: NUN TUBE.

Wystarczy wspomnieć Umiłowanego Następcę Umiłowanego Poprzednika czyli SZKOPA XVI opowiadającego kawał (w google należy wpisać: BENEDYKT XVI OPOWIADA DOWCIP) i przymiarka szumnego Spektaklu KANONIZACJI JP 2 będzie (z)BAWIENIEM dla Świata w Świetle info z internetu, Ojciec ŚW.(irnięty) JP 2 MIAŁ DZIECKO (n.b. NIEŚLUBNE). Zapowiadana KONCELBRA KANONIZACJI w wykonaniu Niebieskiego EMERYTA i Obecnie Panującego będzie NIEZŁYM SPEKTAKLEM pokazującym jak można go go (z)BAWIĆ!
Go Go łym okiem widać, że to D'E"BILE!

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak silna konKULencja dla IQ – poziom inteligencji mierzony w INBECYLACH. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, pomiaru może dokonać każdy: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć:jeden Inbecyl,dwa Inbecyle, trzy, czery Inbecyle... i tak w nieskończoność,a na końcu nieskończoności – Św.(irnięty)...

Obracając się w Świecie KANIBALIZMU(„wziął chleb... i rzekł ”) i WAMPIRYZMU(„wziął kielich.. i rzekł ”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego- taka Ostatnia KUL-acja - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat,CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”

b
beti

chodziłam na pielgrzymi i zdarzały się dni, że robi się 50 km... ale fakt, ze nie pierwszego dnia, tylko jak już się człowiek rozchodzi trochę. Myślę, ze jest to mimo wszystko wykonalne i chyba taka jest idea, ze nie ma był łatwo, miło i przyjemnie, a EKSTREMALNIE. Szkoda, że mieszkam daleko i nie mogę wziąć w tym udziału.

j
ja

ŻE POTRZEBA JEST WIELKA IŚĆ I DAĆ COŚ Z SIEBIE UDOWODNIĆ SOBIE I INNYM ŻE DAM RADE A NIE SIEDZIEC NA TYŁKU I UDAWAĆ ŻE SIĘ ŻYJE. DZIĘKI KS> WITKU

j
j

super inicjatywa, tylko zastanawiam się czy 50 km to nie jest jednak za dużo. na pielgrzymce na Jasną Górę robi się max 40 km. a tu jest 50 km, w nocy, przez las miejscami, po wertepach. jestem zaprawiona w chodzeniu, byłam kilkanaście razy na pieszej pielgrzymce ale na tą jednak chyba się nie wybiorę. to na prawdę dla niektórym może być ekstremum.

P
Pierdząc w uszankę

na pewno wezmą udział

l
lucyper

z księdzem

a
anna

kometarze są poniżej jakiekogolwiek poziomu. Po co w ogóle czytacie i komentujecie artykuł, który Was nie interesuje?
Idea ciekawa i myślę, że warta uwagi. Ale oczywiście ograniczone ciasne umysły potrafią tylko hejtować i popisywać się swoimi opiniami na poziomie robaka, którego każdy rozdepcze.

d
drzazga z krzyża

wybieram się , ale ma pytanie. czy będza namioty z piwem i czy będa na trasie sprzedawać prezerwatywy? Czy nocleg w stodole na sienie wspólnie z kobietami czy w chałupach?

d
drzazga z krzyża

wybieram się , ale ma pytanie. czy będza namioty z piwem i czy będa na trasie sprzedawać prezerwatywy? Czy nocleg w stodole na sienie wspólnie z kobietami czy w chałupach?

b
blab;ak;akier

a ksionże z kim w namiocie będzie miał zaszczyt zaparkować ? już zostało ustalone? czy jest jeszcze szansa? bo nie wiem czy jest sens się zapisywać :P

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3