Jacek Czaplewski
Z tego miejsca Albania trafiła Mołdawię na 1:0
Z tego miejsca Albania trafiła Mołdawię na 1:0 Polsat Sport
Eliminacje Euro 2024. W sobotę odbyły się dwa mecze w polskiej grupie. Liderujące Czechy gładko ograły na wyjeździe Wyspy Owcze 3:0, dzięki czemu powiększyły przewagę nad Polską. Mołdawia, z którą zagramy we wtorek w Kiszyniowie, poległa w Albanii, przegrywając 0:2. Zaskoczyły ją strzały z dystansu. Zobacz, jak wygląda aktualna tabela grupy E.

Czechy nadal liderem polskiej grupy

Tym samym jedynym niepokonanym zespołem w grupie pozostają Czechy. Mimo gry na wyjeździe Wyspy Owcze nie stanowiły dla nich żadnego wyzwania. Po kwadransie prowadzenie dał Ladislav Krejci, który na 1:0 strzelił także z Polską w marcu. Dziś wykorzystał centrę po rozegraniu rzutu rożnego.

Tuż przed przerwą podwyższył Vaclav Cerny. Snajper oddał precyzyjny strzał z lewej nogi, z okolicy dwudziestego metra. W drugiej połowie gra się wyrównała, ale Cerny i tak ustalił wynik na 3:0. Znów uderzył w podobny sposób, choć już będąc w szesnastce.

Albania rozbiła Mołdawię po przerwie

Czechy mają siedem punktów, czyli o cztery więcej od Polski. Następny mecz czeka ich dopiero we wrześniu, kiedy do Pragi zawita Albania. Dziś ta drużyna odbiła sobie niepowodzenia z PGE Narodowego (0:1), pokonując w Tiranie Mołdawię.

Po odbiorze piłki ładnego gola strzelił Jasir Asani. Kopnął z z nieco bliższej odległości co Cerny za pierwszym razem, ale również z lewej nogi i pod poprzeczkę. Później, w 76 minucie popis dał już Nedim Bajrami, gdy ustalił wynik płaskim strzałem z piętnastego metra. W 88 minucie zmienił go napastnik Legii Warszawa, Ernest Muci.

We wtorek odbędą się mecze Mołdawia - Polska i Wyspy Owcze - Albania. Wobec dzisiejszego zwycięstwa Albańczyków i spodziewanego w kolejnym spotkaniu, punkty dla Biało-Czerwonych w Kiszyniowie wydają się być konieczne, żeby nie stracić miejsca premiowanego bezpośrednim awansem (na Euro zakwalifikują się dwie najlepsze drużyny plus ewentualnie trzecia z baraży).

REPREZENTACJA w GOL24

Przez cały sezon co kolejkę w "Raporcie z trybun" zbieraliśmy liczby wyjazdowe kibiców w Ekstraklasie. Teraz zajrzeliśmy do nich ponownie, żeby je zsumować, następnie wyciągnąć średnią i w ten sposób stworzyć ranking. Czy jest idealny? Oczywiście nie do końca. Dla przykładu fani Pogoni Szczecin wszędzie mają daleko, a jednak dopingowali drużynę regularnie i to w solidnej grupie - dlatego ich "pięćset" brzmi lepiej niż kogoś, kto ma do przejechania sto lub dwieście kilometrów i w naszym rankingu zajął od Portowców wyższe miejsce.Na niektórych stadionach nie wpuszczano gości (np. jak co sezon Cracovia w Gdańsku i Lechia w Krakowie), na innych trwał remont (Zabrze) lub w ogóle budowa (Płock). Gdzieniegdzie mimo zakazów przyjezdni obejrzeli mecze dzięki uprzejmości gospodarzy. My w rankingu wzięliśmy na to poprawkę, nie uwzględniając konkretnych "zer" w liczeniu średniej. Tak samo przy Lechu Poznań nie doliczyliśmy "wyjazdu" na Wartę Poznań, skoro mecz odbył się na stadionie przy Bułgarskiej i tylko na papierze Kolejorz nie był w nim gospodarzem.

Ranking wyjazdowy kibiców w Ekstraklasie. Na podium Widzewa,...