Euro 2012: Dwa gole Szewczenki. Ukraina - Szwecja 2:1

KAMB
Dwa gole Szewczenki. Ukraina - Szwecja 2:1
Dwa gole Szewczenki. Ukraina - Szwecja 2:1 EPA/KERIM OKTEN UEFA
Spotkanie Ukrainy ze Szwecją było popisem dwóch kompletnych napastników. Naprzeciw siebie stanęli Andrij Szewczenko i Zlatan Ibrahimović. Obaj zachwycili formą i instynktem strzeleckim, ale górą był weteran z Ukrainy. "Szewa" zdobył oba gole dla swojej drużyny, Ibra trafił do siatki raz, przy drugiej próbie piłka tylko otarła się o słupek. W efekcie Ukraińcy wygrali 2:1 i objęli prowadzenie w grupie D.

Wszystkie bramki w poniedziałkowym spotkaniu padły w drugiej części spotkania. Choć do przerwy przewagę mieli gospodarze, to do siatki pierwsi trafili Szwedzi. W 52 minucie Kim Källström zagrał w polu karnym do Ibrahimovicia, a ten w swoim stylu dołożył nogę. Strata bramki rozwścieczyła Ukraińców, którzy ze wzmożoną siłą zaczęli nacierać na bramkę strzeżoną przez Andreasa Isakssona.

CZYTAJCIE NASZ SERWIS NA EURO 2012! INFORMACJE O MECZACH, CIEKAWOSTKI, GORĄCE NEWSY NA KURIERLUBELSKI.PL

Na efekty trzeba było czekać zaledwie trzy minuty. Szewczenko dostał idealne dośrodkowanie z prawego skrzydła i uprzedzając obrońców, strzałem z głowy skierował piłkę do siatki. Po kolejnych siedmiu minutach Ukraina już wygrywała, a gola zdobył ponownie Szewczenko. 36-letni napastnik jeszcze raz popisał się refleksem w polu karnym i ładnym strzałem z główki ustalił wynik spotkania.

Ukraina - Szwecja 2:1 (0:0)