Fantastyczny Czerniak! Kolejny rekord Polski!

Konrad Czerniak zdobył już drugi złoty medal na gorzowskich mistrzostwach Polski Karol Wiśniewski
Konrad Czerniak z Wisły Puławy wywalczył swój drugi złoty medal podczas zimowych mistrzostw Polski seniorów, rozgrywanych od czwartku na krótkim basenie Słowianka w Gorzowie Wielkopolskim.

Po znakomitym występie w pierwszym dniu mistrzostw, w piątek Czerniak wystartował w finale 100 m stylem motylkowym, zwyciężając w czasie nowego rekordu Polski seniorów (50,11)) i wypełniając ponownie minimum na grudniowe mistrzostwa Europy w tureckim Istambule.

W wyścigu finałowym nie dał najmniejszych szans Marcinowi Babuchowskiemu z Trójki Łódź (50,84) oraz Pawłowi Korzeniowskiemu z AZS AWF Warszawa (51,03). Wszyscy medaliści uzyskali lepsze czasy od poprzedniego rekordu kraju Marcina Babuchowskiego (51,60 - 20.12.2008 r., Warszawa).

Przypomnijmy, że w czwartek 20-letni pływak z Puław odebrał rekord kraju na 50 m stylem dowolnym (21,38) najlepszemu zawodnikowi w historii polskiego pływania, sprinterowi Bartoszowi Kizierowskiemu, uzyskując również kwalifikację na ME.

Czerniak nie zmierzy się jednak z najlepszymi pływakami Europy w Turcji, bowiem trener Kizierowski podjął decyzję, że jego podopieczni udadzą się w grudniu na obóz wysokogórski do Sierra Nevada. To kluczowy element przygotowań do mistrzostw Europy na długim basenie w stolicy Węgier, Budapeszcie (sierpień 2010). - Nie jedziemy do Stambułu, a wracamy do Madrytu ciężko treno- wać. Mistrzostwa kolidowałyby z obozem w górach. Były wcześniej rozmowy na ten temat i nie mam żalu do trenera - informuje Czerniak.

Na najniższym stopniu podium stanęła wczoraj Iwona Lefanowicz z Orlika Lublin, zdobywając brąz na dystansie 100 m stylem grzbietowym (1.01,62). Na piątej pozycji sklasyfikowana została Zuzanna Mazurek z Fali Kraśnik, która popłynęła o 0,4 s wolniej od lublinianki.

Złoto i srebro było raczej poza zasięgiem lubelskiej grzbiecistki, bowiem zarówno zwyciężczyni Alicja Tchórz ze Słowianki Gorzów Wielkopolski, jak i srebrna medalistka Klaudia Naziębło z Juvenii Wrocław popłynęły szybciej od rekordu Polski, uzyskując odpowiednio: 58,43 i 59,01.

Piąta w finale 50 m motylkiem była Marcelina Radlińska z Orki Zamość (27,78).