Fatalna postawa akademiczek. AZS UMCS Lublin wysoko przegrał z zespołem z Gorzowa

Tylko 47 punktów, przy zaledwie 8-procentowej (!) skuteczności w rzutach z dystansu, rzuciły koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS w meczu z drużyną z Gorzowa. Po najsłabszym w tym sezonie występie w Orlen Basket Lidze lubelska drużyna przegrała we własnej hali 47:70, ponosząc siódmą porażkę w rozgrywkach.

Już pierwsze minuty pokazały, że akademiczki będą miały olbrzymie problemy ze skutecznością. O ile gospodynie były bezbłędne z linii rzutów wolnych (trafiając na początku meczu 4/4), to na pierwsze punkty z gry czekaliśmy aż do 9. minuty! Dopiero przy 13. rzucie tę niemoc przełamała Aleksandra Zięmborska, która po indywidualnej akcji trafiła spod kosza.

Wynik po 10 minutach mimo wszystko nie był najgorszy, a strata wynosiła tylko cztery punkty (8:12). Druga kwarta niewiele jednak zmieniła w obrazie gry. W 18. minucie liderka Gorzowa, Stephanie Jones trafiła za trzy punkty i jej zespół odskoczył na 12 oczek (29:17).

Kwartę „trójką” zakończyła Zięmborska i była to pierwsza udana próba akademiczek zza łuku na 14 rzutów! Rywalki były skuteczniejsze i do przerwy wygrywały 34:26. W zespole AZS UMCS zawodziły Amerykanki. Bria Goss nie trafiła żadnego z pięciu rzutów, a Kylee Shook zmarnowała wszystkie cztery próby.

W trzeciej kwarcie gorzowianki „uciekły” na dobre. W 24. minucie Veronica Burton zmniejszyła jeszcze straty do ośmiu punktów (32:40), ale przez następne ponad sześć minut akademiczki nie zdobyły już żadnych punktów! Przyjezdne zakończyły więc tę kwartę serią 14-0 i przed finałową częścią wygrywały 54:32. Takich strat, przy tak fatalnej dyspozycji, koszykarki z Lublina nie mogły już odrobić.

Zawodniczki AZS UMCS trafiły zaledwie dwa z 14 rzutów za trzy punkty, co jest ich najgorszym wynikiem w obecnych rozgrywkach OBLK. Lublinianki szybko jednak muszą zapomnieć o tym meczu, ponieważ już w sobotę czeka ich wyjazdowe starcie ze Ślęzą Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska w tym sezonie przegrał tylko pięć razy, a we własnej hali ma bilans 7-2.

Sobotni mecz we Wrocławiu rozpocznie się o godzinie 18. W grudniu akademiczki pokonały u siebie Ślęzę 73:61.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski 47:70 (8:12, 18:22, 6:20, 15:16)

AZS UMCS: Gustavsson 11, Burton 11, Goss 11, Fiszer 5, Zięmborska 5, Adamczuk 2, Kuczyńska 2, Shook, Nassisi, Goszczyńska, Jeziorna. Trener: Krzysztof Szewczyk

AJP: Jones 21, Telenga 19, Tsineke 13, Wentzel 9, Kuczyńska 3, Pszczolarska 2, Jakubiuk 2, Maćkowiak 1, Steblecka, Lebiecka. Trener: Dariusz Maciejewski

Sędziowali: Michał Chrakowiecki, Tomasz Trojanowski, Tomasz Trybalski