FC Barcelona wygrywa Ligę Mistrzów! Klub z Katalonii pokonał Juventus 3:1 (ZDJĘCIA)

AG
FC Barcelona pokonała w finale Ligi Mistrzów Juventus Turyn 3:1. Gole na wagę zwycięstwa strzelili Ivan Rakitić, Luis Suarez i Neymar. Bramkę dla Juventusu strzelił Alvaro Morata.

W rozgrywanym na Stadionie Olimpijskim w Berlinie finale pierwsz bramka padła już w 4 minucie meczu. Dla Barcelony trafił Chorwat Ivan Rakitić. W pierwszej połowie na boisku dominowali piłkarze z Katalonii. Wyrównująca bramka dla Juventusu Turyn padła w 55 minucie meczu. Strzelił ją Alvaro Morata, dla którego to drugi finał Ligi Mistrzów z rzędu (rok temu zdobył puchar w barwach Realu Madryt).

W 68 minucie bramkę dla Barcelony bramkę zdobył Luis Suarez. W 73 minucie mogło być 3:1. Neymar strzelił głową ale zanim piłka wpadła do bramki, zdążyła dotknąć jeszcze ręki brazylijskiego piłkarza. Gola udało mu się jednak zdobyć w doliczony czasie gry. W 97 minucie (doliczonych było 5, ale były m.in. zmiany) Neymar strzelił na 3:1.

To piąty puchar Ligi Mistrzów dla FC Barcelony. Wcześniej katalończycy zdobywali go w 1992, 2006, 2009 i 2011 roku. W tym roku Barcelona zdobyła potrójną koronę wygrywając ligę hiszpańską, Puchar Hiszpanii i Ligę Mistrzów.

Juventus Turyn: Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra (Coman 80.) - Marchisio, Pirlo, Pogba, Vidal (Pereyra 79.) - Tevez, Morata (Llorente 85.).

FC Barcelona: Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitic (Mathieu 90+1), Busquets, Iniesta (Xavi 77.) - Messi, Suárez (Pedro 90+5), Neymar.