Finał wojewódzkiego Pucharu Polski identyczny jak przed rokiem. O trofeum powalczą Chełmianka Chełm i Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski

BLIT
Znamy finalistów regionalnego Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Chełmska Chełmianka pokonała w Tomaszowie Lubelskim Tomasovię 2:1, a Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski wygrały z Wisłą Puławy po rzutach karnych. Zwycięzcy obu spotkań powalczą o trofeum 16 czerwca.

Rozstrzygnięcie starcia w Puławach należy traktować w kategoriach niespodzianki. Lider grupy: 4, III ligi został pokonany przez zespół plasujący się w strefie spadkowej tych samych rozgrywek. Po upływie regulaminowego czasu gry tablica wyników wskazywała remis 1:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 80. minucie za sprawą gola zdobytego przez Bartłomieja Bartosiaka. Goście wyrównali siedem minut później. Bramkę dla Orląt zdobył Piotr Kuźma. W serii rzutów karnych lepsi okazali się piłkarze z Radzynia Podlaskiego i to oni zagrają w finale rozgrywek.

Wisła Puławy – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:1 (0:0), (3:4 rzuty karne)

Bramki: Bartosiak 80 – Kuźma 87

Wisła: Owczarzak – Cheba, Pielach, Cyfert, Kuban, Wiech (74 K. Puton), Ednilson, Kondracki (46 W. Puton), Bartosiak (81 Zając), Kacprzycki, Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak

Orlęta: Rojek – Chaliadka (65 Kleber), Myszka, Chyła, Nowosadko (82 Siudaj), Filipowicz (70 Kołtunowicz), Wiatrak, Albertin, Kamiński, Rycaj, Maj (46 Kuźma). Trener: Mikołaj Raczyński

Żółte kartki: Kamiński, Rycaj (Orlęta).

Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)

W drugim półfinale do sensacyjnego zwycięstwa zespołu z IV ligi nie doszło. Od początku spotkania Chełmianka kontrolowała przebieg spotkania. Podopieczni Tomasza Złomańczuka wyszli na prowadzenie w 19. minucie. Rzut karny na gola zamienił Łukasz Mazurek. Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowu chełmianie podwoili prowadzenie. Zagranie z rzutu wolnego autorstwa Tomasza Brzyskiego celnym strzałem wykończył Aleksiej Pritulak. Osiem minut później napastnik Tomasovii, Damian Szuta wywalczył rzut karny. "Jedenastkę" wykorzystał sam poszkodowany, zdobywając bramkę kontaktową. W końcówce tomaszowiania starali się jeszcze doprowadzić do remisu, lecz ostatecznie wynik się już nie zmienił.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Chełmianka Chełm 1:2 (0:1)

Bramki: D. Szuta 65 (rzut karny) – Mazurek 19 (rzut karny), Pritulak 52.

Tomasovia: Bartoszyk – M. Żurawski (57 Karólak), Chmura, Chodziutko, Zozulia, Skiba, Słotwiński, Kycko, Dorosz, D. Szuta, J. Szuta (67 Smoła). Trener: Paweł Babiarz

Chełmianka: Ciołek – Brzozowski, Mazurek, Budzyński, Wołos, Pritulak (81 Grądz), Wójcik (90 Wawryszczuk), Kanarek (72 Bednara), Brzyski, Kotowicz (72 Skoczylas), Myśliwiecki. Trener: Tomasz Złomańczuk

Żółte kartki: Słotwiński, J. Szuta, D. Szuta, Skiba – Budzyński, Skoczylas, Bednara, Ciołek.

Sędziował: Michał Wasil (Lublin)

Trzecioligowcy powalczą o puchar w środę 16 czerwca. Wcześniej jednak zostanie jeszcze rozegrana przedostatnia kolejka rozgrywek grupy: 4, III ligi. Radzynianie będą mieli nieco więcej czasu, by przygotować się do finału. Orlęta w najbliższej kolejce pauzują.

III liga 2020/2021, grupa: IV. Kolejka 41**12 czerwca, 17:30**