MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fotoradar w Lublinie pożegnał maszty. Od poniedziałku będzie pracował na trójnogu

Artur Jurkowski
Fotoradar w Lublinie: Niepotrzebny już maszt przy ul. Nadbystrzyckiej
Fotoradar w Lublinie: Niepotrzebny już maszt przy ul. Nadbystrzyckiej Małgorzata Genca
Duże zmiany dla kierowców. Strażnicy miejscy nie będą już prowadzili kontroli prędkości instalując fotoradar w masztach. Urządzenie ma prowadzić pomiary tylko z trójnogu.

W ten weekend fotoradar będzie miał "wolne" od pracy. A od poniedziałku (28.10) do czwartku (31.10) kierowcy mogą się na niego natknąć na ulicach: Wyzwolenia oraz Krężnickiej. Dotychczas na tych ulicach pomiary prędkości nie były prowadzone.

- Na liście dróg, gdzie w tym roku będą możliwe kontrole, znalazło się pięć ulic - mówi Robert Gogola, rzecznik prasowy lubelskiej Straży Miejskiej.

Chodzi o ul. Nałęczowską (dwa odcinki): między ul. Sławin i Słupian oraz ul. Szerokie a Główną; ul. Zana na odcinku od Nadbystrzyckiej do Filaretów oraz ul. Krężnicką: od Pszczelej do Cienistej. Ponadto ul. Nadbystrzycka: odcinek od Zana do Krochmalnej oraz Wyzwolenia: odcinek od Mickiewicza do Grunwaldzkiej. - Docelowo na liście dróg objętych kontrolami znajdzie się 15 ulic - zapowiada Gogola.

W przyszłym roku dla fotoradaru mają być "otworzone" kolejne ulice, m.in. Kompozytorów Polskich (od Północnej do Smorawińskiego), "nowy" odcinek Jana Pawła II, Diamentowa (od Olszewskiego do Romera). Aby tak się stało Zarząd Dróg i Mostów musi ustawić wzdłuż tych ulic znaki informujące o kontroli prędkości.

Przeprowadzka fotoradaru na trójnóg to duża zmiana dla kierowców. Na ulicach, gdzie w taki sposób będzie prowadzona kontrola prędkości, nie będzie wiadomo gdzie dokładnie ustawili się strażnicy. Kierowcy będą mieli wskazany tylko odcinek, gdzie można się ich spodziewać.

Fotomaszty nie będą już używane przez strażników. Obecnie jest ich 18, stoją przy 15 ulicach. Mają być zdemontowane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski