Gimnastyka sportowa: Roman Kulesza stawał na podium w Mariborze

Roman Kulesza pokazał klasę w słoweńskim Mariborze
Roman Kulesza pokazał klasę w słoweńskim Mariborze archiwum zawodnika
Reprezentant AZS AWF Biała Podlaska Roman Kulesza zakwalifikował się do dwóch finałów podczas 44. Salamun Memorial - FIG Challenge Cup w gimnastyce sportowej. Impreza rozegrana została w słoweńskim Mariborze.

28-letni bialczanin wywalczył trzecią lokatę w ćwiczeniach na drążku oraz uplasował się na czwartej pozycji w ćwiczeniach na poręczach.

Roman Kulesza to wielokrotny medalista Pucharów Świata, wielokrotny finalista mistrzostw Europy juniorów i seniorów oraz wielokrotny mistrz Polski juniorów i seniorów. W 2010 roku Kulesza sklasyfikowany został w światowym rankingu FIG na trzecich miejscach (poręcze i drążek).

W Słowenii startował również jego kolega klubowy - Adam Kierzkowski, jednak nie udało mu się zakwalifikować do finału. W kwalifikacjach ćwiczeń na poręczach, zajął dopiero 13. lokatę.

FIG Challenge Cup to cykl zawodów, który zastąpił rozgrywane do ubiegłego roku Puchary Świata kategorii B. Rywalizacja w Challenge Cup może być dla zawodników i zawodniczek przepustką do wzięcia udziału w aktualnym cyklu Pucharów Świata FIG.

Kolejnym startem dla gimnastyków AZS AWF Biała Podlaska będą mistrzostwa świata seniorów, które w dniach 8-16 października 2011 roku rozegrane zostaną w stolicy Japonii Tokio.