Gimnazjum nr 18 w Lublinie wygrało 1. Turniej Niepodległościowy w wyciskaniu sztangi

Najlepsze zawodniczki w klasyfikacji indywidualnej na podstawie specjalnego wskaźnika, tzw. tabeli Sinclaira materiał organizatora
Na obiektach sportowych Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, przy ul. Magnoliowej 8 został rozegrany 1. Niepodległościowy Turniej w wyciskaniu na ławeczce leżąc dziewcząt i chłopców o Puchar Prezesa MSZS w Lublinie i Prezesa AZS UMCS. Zarówno w klasyfikacji dziewcząt i chłopców wygrało Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja (al. Długosza 8).

Gimnazjalistki z "osiemnastki: wystartowały w składzie: Agata Tkaczyk, Julia Stamirowska oraz Kamila Paździor. W ekipie chłopców z Gimnazjum nr 18 wystąpili zaś Kamil Cielec, Maciej Włodarczyk, Kacper Bednarz, Adrian Frankiewicz, Kamil Baranowski, Michał Bukowski, Dariusz Niemiec, Szczepan Schmidt oraz Rafał Grzechnik.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt ustalonej na podstawie specjalnego wskaźnika, tzw. tabeli Sinclaira, czyli przelicznik podniesionego ciężaru do wagi ciała najlepsze okazały zawodniczki z Gimnazjum nr 18 Agata Tkaczyk oraz Julia Stamirowska. Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Sieńko z Gimnazjum nr 6, a tuż za podium uplasowała się Kamila Paździor, również z Gimnazjum nr 18 w Lublinie.

Wśród chłopców wygrał zaś Kacper Zięba (G 6). Drugi był Kamil Cielec, a trzeci Maciej Włodarczyk (obaj (Gimnazjum nr 18).

Po zakończeniu turnieju Gimnazjum nr 18 otrzymało dwa okazałe puchary i dyplomy za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców, które wręczali: Małgorzata Szymańska, wiceprezes zarządu AZS UMCS Lublin, Dariusz Winiarczyk, prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Lublinie oraz Wiesław Sokołowski, trener podnoszenia ciężarów AZS UMCS Lublin i wychowawca całej plejady znakomitych sztangistów. Puchary i dyplomy otrzymali także zawodnicy i zawodniczki za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji indywidualnej.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.