GKS Górnik Łęczna lepszy od TME UKS SMS Łódź w pierwszym tegorocznym sparingu

Karol Kurzępa
Pięć bramek i sporo emocji przyniósł pierwszy mecz kontrolny piłkarek GKS Górnika Łęczna w 2021 roku. Mistrzynie polski budują formę na czekającą je trudną wiosnę.

Odrobienie 10 punktów straty do lidera tabeli i walką o obronę Pucharu Polski - takie wyzwania stoją przed piłkarkami z Łęcznej w drugiej części sezonu 2020/21. Podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza powrócą do ligowych zmagań w marcu, a obecnie szlifują formę na niezwykle wymagającą rundę wiosenną. Zielono-czarne wznowiły treningi po przerwie świąteczno-noworocznej 11 stycznia. Wczoraj rozegrały zaś pierwszy tegoroczny mecz kontrolny, w którym pokonały u siebie ligowego rywala z Łodzi.

Szkoleniowiec “Górniczek” w obu połowach postawił na dwie zupełnie różne jedenastki. Lepiej pod względem ofensywnym poradziła sobie druga z nich. Do przerwy łęcznianki remisowały bowiem 1:1. Wynik otworzyły przyjezdne, ale do wyrównania doprowadziła Patricia Hmirova.

Po zmianie stron mistrzynie kraju dość szybko objęły prowadzenie za sprawą Eweliny Kamczyk, lecz ambitnie grające łodzianki doprowadziły do wyrównania po godzinie rywalizacji. Kilkadziesiąt sekund później swoją drugą bramkę zdobyła Kamczyk, a wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania.

Kolejny sparing czeka drużynę z Łęcznej 30 stycznia. Ekipa prowadzona przez trenera Mazurkiewicza zmierzy się wówczas w Kielcach z GKS-em Katowice.

GKS Górnik Łęczna - TME UKS SMS Łódź 3:2 (1:1)
Bramki: Hmirova 39, Kamczyk 53, 63 - Achcińska 10, Konat 61

Górnik: (I połowa) Palińska (32 Paturaj) - Rżany, Guściora (20 Zawadzka), Kazanowska, Zając, Osajkowska, Ratajczyk, Zdunek, Hmirova, Głąb, Osińska. (II połowa) Paturaj (60 Zielińska) - Dyguś, Górnicka, Zawadzka, Niedbała, Grec, Rapacka, Siwińska, Kaczor, Kamczyk, Karczewska. Trener: Piotr Mazurkiewicz

Najpiękniejsze koszykarki Energa Basket Ligi Kobiet w sezoni...