GKS Górnik Łęczna z awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski

Karol Kurzępa
Dzięki wyjazdowej wygranej nad Stomilankami Olsztyn piłkarki łęczyńskiego Górnika awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. Podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza nadal mają szansę na obronę trofeum, które zdobyły w ubiegłym roku.

Zielono-czarne były zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji pierwszoligowca ze wciąż aktualnym mistrzem kraju i udowodniły na boisku, że są lepszą drużyną. Pierwszą z bramek łęcznianki zdobyły po kwadransie gry, a do siatki trafiła Klaudia Lefeld. Siedem minut później gospodynie doprowadziły do wyrównania, lecz dzięki dwóm golom Roksany Ratajczyk "Górniczki" prowadziły do przerwy 3:1.

Po zmianie stron zielono-czarne szybko zanotowały czwarte trafienie, a na listę strzelczyń wpisała się Anna Zając. Nieco ponad pół godziny przed ostatnim gwizdkiem łęczyński zespół osłabiła natomiast Alicja Dyguś, która musiała opuścić boisko z powodu czerwonej kartki. Olsztynianki potrafiły w przewadze zdobyć tylko gola na 2:4 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

KKP Stomilanki Olsztyn – GKS Górnik Łęczna 2:4 (1:3)
Bramki: Kędzia 22, Kałużna 76 - Lefeld 15, Ratajczyk 25, 30, Zając 51

Stomilanki: Szczerbaczewicz – Kałużna, Sivakova, Rosiak, Macleans, Lenard, Kędzia, Augustyniak, Tkaczyk, Zawistowska, Trofimiuk. Trener: Dariusz Maleszewski

GKS: /b]Palińska – Dyguś, Górnicka, Zawadzka, Niedbała, Siwińska, Kaczor, Zając (60 Głąb), Lefeld (60 Osińska, 87 Rżany), Kamczyk, Ratajczyk. Trener: Piotr Mazurkiewicz