Górnik Łęczna pokonał AZS PWSZ Wałbrzych w ekstralidze kobiet

Piłkarki ekstraligowego Górnika Łęczna podniosły się po domowej przegranej w derbach z AZS PSW Biała Podlaska 0:1. W niedzielę, w meczu 7. kolejki, podopieczne Piotra Mazurkiewicza rozgromiły przed własną publicznością AZS PWSZ Wałbrzych 5:0. W sobotę (godz. 13), zielono-czarne zmierzą się w Koninie z Medykiem.

Mazurkiewicz miał cały tydzień, żeby podnieść zespół pod względem mentalnym. I udało mu się "dotrzeć" do głów zawodniczek, które rozegrały bardzo dobre spotkanie. Łęcznianki uważnie grały w obronie i czekały na błędy przeciwniczek. I taki nastąpił w 21 min. Wtedy bramkarka z Wałbrzycha popełniła kiks, piłkę przejęła Anna Sznyrowska i dograła ją do swojej imienniczki Żelazko. Ta ostatnia nie miała żadnych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie, łęczyńska publiczność mogła obserwować koncertową grę Górniczek. Miejscowe jeszcze czterokrotnie pokonały golkiperkę AZS PWSZ i odniosły zasłużone, wysokie zwycięstwo.

Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 5:0 (1:0)
Bramki: Żelazko 21, Hmirova 53, Sznyrowska 65, 82, Parczewska 69
Górnik: Wilk – Parczewska (75 Iwanishyn), Hajduk, Górnicka, Szewczuk, Kamczyk (60 Zawistowska), Kawalec, Guściora, Hmirova (71 Jędrzejewicz), Żelazko, Sznyrowska