Górnik Łęczna pokonał Wartę Poznań 2:0

W pierwszym środowym dwumeczu piłkarze Górnika Łęczna pokonali Wartę Poznań 2:0. Bramki dla lidera pierwszej ligi w starciu z drugoligowcem strzelili Łukasz Zwoliński w 29 minucie i Tomasz Nowak w 42 minucie.

Łęcznianie od kilku dni przebywają na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, a mecz z czwartym zespołem drugiej ligi grupy zachodniej miał być miłym przerywnikiem w treningach. Jurij Szatałow, trener Górnika wystawił teoretycznie silniejszy skład.

Początek spotkania był wyrównany, ale wraz z upływem czasu przewagę osiągnęli pierwszoligowcy. Najpierw minimalnie pomylił się Sebastian Szałachowski, ale za chwilę Łukasz Zwoliński skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Grzegorza Bonina. Tuż przed przerwą, ładną zespołową akcję Górnika sfinalizował Tomasz Nowak.

Po zmianie stron wciąż dominowali łęcznianie, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.

Warta: Bukvić - Brzostowski, Jasiński, Wróblewski, Gómez, Chromiński, Scherfchen, Goliński (52 Markowski), Llobet, Ciarkowski, Spławski (78 Solarski)
Górnik: Prusak - Sasin, Szmatiuk, Kalkowski, Mráz - Bonin, Nikitović, Nowak, Zawistowski, Szałachowski (62 Kalinowski) - Zwoliński (62 Szpak)

Druga potyczka pomiędzy Górnikiem, a Wartą zakończyła się bezbramkowym remisem. W pierwszej połowie w barwach Górnika zagrał Litwin Arsenij Buinickij. 28-letni napastnik występował ostatnio w Ekranasie Poniewież. W zakończonym sezonie zagrał w 29 meczach i strzelił 13 goli.

Warta Poznań: Beser - Kocot, Bartkowiak, Grzesiek, Maruniak, Marciniak, Pogonowski, Gregorek, Nowak, Solarski (69 Markowski), Piceluk
Górnik Łęczna: Socha - Mierzejewski, Tadrowski, Kwiecień, Świech, Dobrowolski, Bielák, Kozačuks (69 Zuber), Božok, Niedziela, Buinickij (46 Szpak)