Górnik Łęczna - Resovia Rzeszów 2:0. Testowany Ukrainiec znowu z golem

Karol Kurzępa
W swoim piątym tegorocznym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej, pierwszoligowy Górnik Łęczna pokonał u siebie grającą dwa szczeble niżej Resovię 2:0.

Do przerwy na sztucznym boisku w Łęcznej padła tylko jedna bramka, a jej autorem był testowany ukraiński napastnik, Jurij Wereszczak. 23-latek trenuje z zielono-czarnymi już od kilkunastu dni. W sparingach popisuje się skutecznością, bowiem wcześniej zdobywał gole przeciwko Stali Rzeszów oraz Avii Świdnik.

W drugiej połowie wynik spotkania z Resovią ustalił doświadczony Dariusz Jarecki. Dla 36-letniego zawodnika to drugie trafienie w okresie przygotowawczym. Wcześniej pokonał bramkarza świdnickiej Avii.

-Po dzisiejszym meczu mamy więcej powodów do zadowolenia - mówi Sławomir Nazaruk, trener Górnika. - Udało się nie stracić bramki i stworzyć kilka groźnych sytuacji pod bramką przeciwnika. Cieszymy się ze zwycięstwa i czystego konta - dodaje szkoleniowiec.

Łęczyński klub nadal szuka wzmocnień i przygląda się kolejnym zawodnikom, którzy mogliby zasilić szeregi zielono-czarnych. Przeciwko ekipie z Rzeszowa, oprócz Wereszczaka, testowani byli napastnik oraz środkowy obrońca. W ostatnim czasie sprawdzany był także 25-letni pomocnik Przemysław Mizgała, jednak Górnik nie jest zainteresowany podpisaniem kontraktu z tym piłkarzem.

Kolejny sparing czeka łęcznian już w najbliższą sobotę, 3 lutego o godzinie 12:00. "Górnicy" podejmą wówczas drugoligową Wisłę Puławy.

Górnik Łęczna – Resovia 2:0 (1:0)
Bramki: Wereszczak 45, Dariusz Jarecki 61

Górnik: Smug (46 Podleśny) – Flis (46 Kosznik), Kasperkiewicz (46 Wiech), Pruchnik (zawodnik testowany), Sasin (46 Jarecki), Sosnowski (46 Pisarczuk), Makowski, Szysz (46 Karbowy), Suchanek (46 Szewczyk), Bonin (46 Szerszeń), Wereszczak (46 zawodnik testowany)