Górnik Łęczna w meczu towarzyskim pokonał Wisłę Puławy 5:0 (ZDJĘCIA)

Piłkarze nożni Górnika Łęczna, beniaminka T-Mobile Ekstraklasy mają za sobą pierwszy mecz kontrolny. W środę, podopieczni Jurija Szatałowa pokonali przed własną publicznością drugoligową Wisłę Puławy. W ekipie gospodarzy sprawdzani byli 24-letni hiszpański obrońca Alain Álvarez Menéndez (ostatnio Real Sporting de Gijon B), bułgarski pomocnik Cwetan Filipow (ostatnio Wisła Puławy), Dawid Pietrzkiewicz (Qəbələ FK), Radosław Pruchnik (Arka Gdynia) i Patryk Burzyński (Concordia Elbląg). W sobotę Górnik będzie sparował z Dolcanem Ząbki.

Drugoligowiec z Puław testował dwóch napastników, bramkarza i obrońcę, ale nikt ze sztabu szkoleniowego Wisły nie chciał ujawnić żadnych personaliów.

Na prowadzenie Górnika wyprowadził Łukasz Zwoliński, który po dośrodkowaniu Patrika Mraza z ośmiu metrów skierował piłkę do puławskiej siatki. W 30 minucie powinno być 1:1. Goście przeprowadzili szybką kontrę i sam na sam z bramkarzem z Łęcznej znalazł się Jarosław Niezgoda, ale piłka po jego uderzeniu przeszła tuż obok słupka. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 42 min ponownie Zwoliński nie dał szans golkiperowi Wisły. Za chwilę Łukasz Mierzejewski otrzymał prostopadłe podanie od Cwetana Filipowa i podwyższył wynik meczu. W już doliczonym czasie gry hatricka zaliczył Zwoliński. Po zmianie stron końcowy wynik spotkania ustalił Álvarez.

Górnik Łęczna – Wisła Puławy 5:0 (4:0)
Bramki: Zwoliński 19, 42, 45, Mierzejewski 44, Álvarez 71
Górnik: Socha (46 Pietrzkiewicz) - Mierzejewski (46 Sasin), Kalkowski (46 Szmatiuk), Bielák (46 Álvarez), Mráz (46 Kudriawcew, 76 Świech) - Bonin (46 Szałachowski), Nikitović (39 Burzyński, 65 Zawistowski), Filipow (85 Niedziela), Nowak (46 Pruchnik), Božok (46 Kalinowski) - Zwoliński (46 Balint).
Wisła: (I połowa) zawodnik testowany - Jakubiec, Gorskie, Pielach, Komar - Pożak, Wiącek, Jabkowski, Łitwiniuk - zawodnik testowany, Niezgoda. (II połowa) Zolech - Jakubiec, Gorskie, zawodnik testowany, Budzyński - Kalita, Maksymiuk, Giziński, Szczotka - Martuś, zawodnik testowany.