Guz jedzie do Dublina na mistrzostwa Europy w biegach przełajowych

Krzysztof Szputarski
Katarzyna Guz z Żaka Biała Podlaska zakwalifikowała się do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w biegach przełajowych, które 13 grudnia rozegrane zostaną w irlandzkim Dublinie.

W irlandzkim czempionacie rywalizować ona będzie w kategorii młodzieżowej (U-23), a do startu zgłoszonych zostało blisko 70 zawodniczek z całej Europy.

Przypomnijmy, że podopieczna trenera Janusza Wilczka sięgnęła przed tygodniem w Stalowej Woli po swój pierwszy tytuł mistrzyni Polski, wygrywając po zaciętej walce z Anną Wojtulewicz z Podlasia Białystok, natomiast trzecia pozycja przypadła Izabeli Trzaskalskiej z AZS UMCS Lublin. Przed rokiem na mistrzostwach Polski juniorek w Toruniu biegaczka z Podlasia zdobyła dwa srebrne medale na dystansach 3000 oraz 5000 m i były to, jak do tej pory, największe sukcesy w jej karierze sportowej.

W 2008 roku 20-letnia bialczanka startowała już w mistrzostwach Europy juniorek w biegach przełajowych, które odbyły się w stolicy Belgii Brukseli. Nasza biegaczka zajęła wówczas 22. lokatę.

W Dublinie 12-0sobowa reprezentacja Polski startować będzie w pięciu kategoriach (seniorzy, juniorzy, juniorki oraz młodzieżowej kobiet i mężczyzn).