I liga: Olimpia Elbląg - GKS Bogdanka. RELACJA LIVE

KAMB
Spotkaniem z ostatnią w tabeli Olimpią Elbląg piłkarze GKS Bogdanka już dziś zainaugurują rozgrywki rundy wiosennej sezonu 2011/2012. Decyzją PZPN w tym roku zostaną rozegrane trzy kolejki, które pierwotnie były zaplanowane na wiosnę. Oprócz meczu z Olimpią Elbląg łęcznianie w listopadzie zagrają jeszcze z Olimpią Grudziądz i Ruchem Radzionków.

* Olimpia Elbląg - GKS Bogdanka. RELACJA LIVE, sobota, od godz. 13
W pierwszym meczu górą byli piłkarze Piotra Rzepki, którzy na własnym stadionie pokonali beniaminka 2:0, teraz łęcznianie nie mieliby nic przeciwko powtórce. - Najgorszym rozwiązaniem dla nas byłoby patrzenie w tabelę i myślenie, że gramy z najsłabszą drużyną w lidze - przestrzega Rzepka. - Każdy mecz z udziałem Olimpii jest zacięty, a punkty wyrywane są jej po ostrej walce. Musimy być skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty, tak jak to było w ostatnim spotkaniu z Termalicą.

Jeszcze kilkadziesiąt godzin temu szkoleniowiec GKS miał ból głowy jeśli chodzi o zestawienie jedenastki. W ostatnim czasie na urazy narzekali bowiem trzej obrońcy: Łukasz Pielorz (staw skokowy), Mateusz Pielach (kolano) i Wallace Benevente (udo). Wszyscy jednak wznowili już zajęcia i będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu, jest jednak mało prawdopodobne, że cała trójka wybiegnie na murawę od pierwszej minuty.

W poprzednim meczu z Termalicą bardzo dobrą zmianę Pielachowi dał Jovan Ninković i to on prawdopodobnie zajmie miejsce na lewej stronie obrony. - Byłem pod wrażeniem gry Jovana. Bo tak długiej przerwie spowodowanej kontuzją wszedł i zagrał bezbłędnie. Nie przegrał żadnego pojedynku główkowego, był pewny w defensywie - opisuje Rzepka.

Na środek obrony wraca natomiast Wallace Benevente, który ostatnio pauzował za nadmiar żółtych kartek. Parę stoperów stworzy z Pawłem Magdoniem, bowiem Veljko Nikitović nie może pomóc drużynie w Elblągu. Kapitan górników dostał czwartą żółtą kartkę w meczu z Termalicą. Trzeci mecz kary czeka także Tomasa Pesira, to efekt czerwonej kartki zarobionej w meczu przeciwko Piastowi. - Mamy swoje problemy, ale mamy nadzieję, że uda nam się przerwać serię meczów bez wygranej - mówi Rzepka.

Przypuszczalny skład GKS na mecz z Olimpią: Prusak - Sołdecki, Benevente, Magdoń, Ninković - Zuber, Bartoszewicz, Falkowski, Łuczak, Renusz - Nildo.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!