Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Imprezy w niedzielę w Lublinie: Kino, dyskoteki czy wystawy

Kacper Sulowski
Imprezy w niedzielę w Lublinie: Koncerty, filmy, dyskoteki
Imprezy w niedzielę w Lublinie: Koncerty, filmy, dyskoteki Archiwum
Kino, wystawa czy dyskoteka? Sprawdź, gdzie warto się dziś wybrać w Lublinie.

* Europejski Festiwal Smaku

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Lubelskie Prowansją Wschodu". Odbędzie się ponad 60 wydarzeń w różnych częściach miasta (m.in. plac Po Farze, ulice Starego Miasta, Zamek Lubelski). W programie liczne wystawy, spotkania z poetami, kino, teatr, trzydniowy jarmark św. Jacka z serami, wędlinami i wieloma innymi przysmakami z całej Polski i Europy. Ostatniego dnia wydarzenia na Placu po Farze wystąpi Czesław Mozil.
Różne lokalizacje, Lublin, godz. 13.00, wstęp wolny.

* "33 dni z życia": Karol Rębisz "Drugi Plan"

"33 dni z życia" to cykl trzydziestu trzech działań odbywających się dzień po dniu od 1 września do 3 października na terenie Lublina, których tematem przewodnim jest pamięć. Każde pojedyncze zdarzenie jest rodzajem opowiadania o jednym, osobistym wspomnieniu z życia zaproszonego do projektu artysty.
Lublin, Błonia pod Zamkiem, godz. 16.00, wstęp wolny.

* Kino w Browarze

Na zakończenie filmowego weekendu w kinie pod chmurką zobaczycie film Michaela Haneke "Pianistka"
Perła - Browary Lubelskie S.A., Lublin, ul. Bernardyńska 15, godz. 20.30, wstęp wolny.

* Niedziela w Labiryncie - warsztaty dla dzieci

Warsztaty edukacyjne są propozycją twórczego spędzania wolnego czasu. Dzieci na czas zajęć przenoszą się do niezwykłego świata sztuki współczesnej, a "przy okazji" zgłębiają tajniki warsztatu artysty.
Galeria Labirynt, Lublin, ul. Grodzka 5a, godz. 12.00, wstęp wolny.

DYSKOTEKI

* Disco Never Dies

Cykl imprez tematycznych skierowany do tych, którym po sobocie wciąż mało. W każdą niedzielę macie okazję wyszaleć się przy starych dobrych hitach znanych m.in z Grease, Dirty Dancing, Moulin Rouge, Studio 54, start - godz. 20.00.
Klub 68, Lublin, Krakowskie Przedmieście 70, wstęp wolny.

* Śpiewaj i tańcz

Miłośnicy śpiewania i dobrej zabawy łączcie się i przyjdźcie na najlepsze karaoke w mieście- fachowa obsługa, najbogatszy wybór polskich i zagranicznych utworów, krótki okres oczekiwania na zamówioną piosenkę i niezapomniana atmosfera. Do 23 30% zniżki na cały asortyment w barze, start - 21.00.
Klub Kino, Lublin, ul. Przechodnia 4.

* Karaoke w Komitecie

Najlepsze karaoke w mieście. Pełen profesjonalizm, niezliczona liczba utworów i dużo dobrej zabawy, start - godz. 21.00.
Klubokawiarnia Komitet, Lublin, Krakowskie Przedmieście 32.

WYSTAWY

* Wystawa “Twarze nieistniejącego miasta"

Kolejna prezentacja odbitek zdjęć wykonanych ze szklanych negatywów odnalezionych przy Rynku 4. Zdjęcia można oglądać do 28. września.
Ośrodek “Brama Grodzka - Teatr NN", Lublin, ul. Grodzka 21, wstęp wolny.

* Wystawa “Macierzyństwo..."

Koncepcja wystawy kładzie szczególny akcent na rolę matek, jednak wyraźnie zaznaczono również aspekt ojcostwa, często pomijany na podobnych tematycznie wystawach. Dzieła wybrane do wystawy zostały zestawione z ikonograficznymi przedstawieniami obrazującymi historyczne zmiany zachodzące w ujęciu tego motywu. Wystawa czynna do 10. listopada za wyjątkiem poniedziałków.
Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny.

* Wystawa Damiana Fedoniuka - Dream catcher

Fedoniuk , jako pogromca sennych mar, próbuje uchwycic upiory, zamykając je w fotograficznym kadrze. Kreuje mroczny świat oparty o współczesną kulturę masową. Jego strachy nie są pozbawione charakterystycznej ironii i przymrużenia oka.
Pub u Fotografa, Lublin, ul. Rybna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "W Labiryncie sztuki"

Słowem-kluczem letniej wystawy edukacyjnej dla dzieci i młodzieży jest "labirynt“. Metafora labiryntu trafnie oddaje świat sztuki współczesnej, widziany oczami młodego człowieka. Wystawa ułatwia dzieciom i młodzieży wejście do tego świata i uczy ich poruszania się po nim. Podczas wędrówki widzowie napotkają na swojej drodze obrazy, grafiki, fotografie, obiekty. Prezentacji dzieł towarzyszy bogaty program edukacyjny i twórczy. Wystawa potrwa do 28 września.
Galeria Labirynt, Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa "Specula" Alicji Stankiewicz

Artystka w swojej twórczości najchętniej podejmuje tematy dotyczące człowieka jego natury zarówno od duchowej jak i emocjonalnej. Oprócz malarstwa interesuje się grafiką komputerową , animacją i rysunkiem. Prace można oglądać do 26. września.
Galeria "Gardzienice", Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa "Lublin 1942"

Na wystawie zaprezentowano 30 obrazów olejnych Mieczysława Kukowskiego przedstawiających sceny z życia Żydów lubelskich na tle kamienic przedwojennego Starego Miasta, Bramy Krakowskiej, Bramy Grodzkiej, Podzamcza, Jeszywas Chachmej oraz indywidualne portrety Żydów. Obrazy posiadają specyficzny klimat okresu międzywojennego, niektóre są jakby barwnymi kopiami zdjęć dokumentalnych. Wystawa czynna do 15 września.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa plenerowa "Przybyli do getta… Odeszli w nieznane…"

Ekspozycja upamiętnia 70. rocznicę "Akcji Reinhardt" - jednej z największych zbrodni popełnionych przez Niemców podczas II wojny światowej. Autorami scenariusza są Robert Kuwałek i Dariusz Libionka, natomiast o aranżację plastyczną zadbała Izabela Tomasiewicz. Wystawa czynna do końca roku.
Państwowe Muzeum na Majdanku, Lublin, Droga Męczenników Majdanka 67, wstęp wolny.

* Wystaw "Ars loci - obraz aktualny"

Wystawa "Ars loci - obraz aktualny" w Warsztatach Kultury to pierwsza tak duża prezentacja pokazująca dorobek 41 artystów lubelskich, czy też z Lublinem związanych. Dobór ich obejmuje zarówno tych ze starszego pokolenia jak i młodych, którzy niedawno ukończyli studia artystyczne, a także mających na swoim koncie liczne wystawy i tych, tworzących poza mainstreamowym nurtem. Wystawa czynna do 9 września.
Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny.

* Wystawa "Uzbrojenie polskie i obce XIV - XX w."

Podstawowa zawartością wystawy jest uzbrojenie zaczepne i ochronne z różnych okresów, pokazane w porządku chronologicznym i typologicznym. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Polskie malarstwo historyczne i batalistyczne"

Jest to niewielka wystawa niespełna 30 obrazów wybranych pod kątem tematycznym i prezentowanych według chronologii wydarzeń. Pośród tych wydarzeń najważniejsze to: obrona Częstochowy, odsiecz wiedeńska, bitwa pod Raszynem, odwrót armii napoleońskiej spod Moskwy, bitwa pod Stoczkiem, sceny z wojny polsko - bolszewickiej. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka ludowa regionu lubelskiego"

Zbiór prac, fotografii i obrazów przedstawiających dzieła malarskie, rzeźby i wyroby kowalstwa z naszego regionu. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Monety i medale na ziemiach polskich X - XX w.

Jest to prezentacja zarówno dziejów pieniądza, jak i historii sztuki medalierskiej w Polsce. Jest jedną z nielicznych stałych wystaw numizmatycznych w naszym kraju. Autorkami scenariusza są: w części odnoszącej się do monet Małgorzata Koperwas i Jolanta Ścibior, w części odnoszącej się do medali Małgorzata Koperwas. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka zdobnicza polska i obce"

Zbiór prezentuje wytwory rzemiosła polskiego i obcego powstałe od XVI do XX wieku. W obrębie ekspozycji wydzielono cztery odrębne przestrzenie, w których prezentowane są meble z różnych epok. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Obcego XVII - XIX w.

Zawiera 40 obrazów holenderskich, flamandzkich, włoskich, niemieckich i francuskich powstałych w XVII i XVIII w. i reprezentujących sztukę europejskiego baroku. Chlubą ekspozycji jest "Piłat umywający ręce" Hendricka ter Brugghena, wybitnego malarza holenderskiego z początku XVII wieku.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XVII - XIX w.

Galeria zawiera blisko 140 obrazów. Wnętrze podzielone jest przestrzennie i kolorystycznie na trzy części odpowiadające kolejnym okresom historycznym. Prezentację rozpoczyna malarstwo polskiego baroku połączonego z okresem stanisławowskim - głównie portrety, z których najstarszy to XVII-wieczny portret królowej Bony.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XX w.

Jest pierwszą w Lublinie po wojnie prezentacją zbiorów malarstwa współczesnego, stanowiącego własność Muzeum Lubelskiego. Celem tej ekspozycji jest ukazanie historii współczesnego malarstwa polskiego w oparciu o obrazy do tej pory nieznane lub rzadko prezentowane na czasowych wystawach tematycznych.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa stała w Dworku Wincentego Pola

W zabytkowej części dworku na stałej wystawie prezentowana jest literacka biografia W. Pola, efekty prac badawczych z dziedziny geografii i etnografii, rękopisy utworów, wizerunki poety, fotografie najbliższych osób, pamiątki rodzinne. W pomieszczeniach dolnej kondygnacji prezentowane są wystawy czasowe; literackie, historyczne, geograficzne oraz sztuki. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Dworek Wincentego Pola, Lublin, ul. Kalinowszczyzna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Józef Czechowicz 1903 - 1939"

Celem wystawy jest przybliżenie biografii literackiej autora "w błyskawicy" szerszemu kręgowi odbiorców. Znalazły się na niej m.in. dokumenty, zdjęcia, rękopisy, tomiki poetyckie wydane za życia poety oraz powojenne wydania jego twórczości. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum literackie im. Józefa Czechowicza, Lublin, ul. Złota 3.

KINO

* KINO BAJKA, Lublin, ul. Radziszewskiego 8, tel. 81 533-88-72

Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł (USA, b.o.) 13.45
Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł 3D (USA, b.o.) 10.45 12.15, 15.15
Siostra twojej siostry (USA, ) 18.45
Zakochani w Rzymie (Hiszpania, Włochy, 12 l.) 16.45, 20.30

* CINEMA CITY LUBLIN PLAZA, Lublin, ul. Lipowa 13, tel. 81 535-25-00

Abraham Lincoln: Łowca Wampirów 3D (USA, 15 l.) 21.15
Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł (USA, b.o.) 12.00, 16.00
Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł 3D (USA, b.o.) 10.00, 14.00, 18.15
Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów 3D (USA, b. o.) 11.15
Komisarz Blond i oko sprawiedliwości (Polska, 12 l.) 10.15
Madagaskar 3 (USA, b.o.) 13.00, 17.00
Madagaskar 3 3D (USA, b.o.) 11.00, 15.00, 19.00
Merida waleczna (USA, b. o.) 10.00, 14.20, 18.40
Merida waleczna 3D (USA, b. o.) 12.10, 16.30
Mroczny rycerz powstaje (USA, 12 l.) 20.30
Niezniszczalni 2 (USA, 15 l.) 12.30, 15.30, 17.40, 19.50, 22.00
Odwróceni Zakochani (Kanada, Francja, 15 l.) 11.45, 14.15, 16.45, 19.15, 21.45
Pamięć absolutna (USA, Kanada, 15 l.) 12.30, 15.00, 17.30, 20.00, 22.30
Spadaj, Tato! (USA, 12 l.) 13.15
Ted (USA, 15 l.) 11.15, 13.30, 15.45, 18.00, 20.15, 22.30
Yuma (Polska, 12 l.) 20.45
Zakochani w Rzymie (Hiszpania, Włochy, 12 l.) 10.10, 14.40, 17.00, 19.20, 21.40

* EXTREME 5D, Lublin, ul. Turystyczna 1, tel. 81 584-71-94

Przygody małej gwiazdki 5D (b. o.) 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00, 18.00, 19.00
Hell House 5D (15 l.) 14.00, 18.30
Śmiercionośny Express 5D (12 l.) 10.30, 12.30, 13.30, 15.00, 16.30, 17.30, 20.00

* LOT, Świdnik, ul. Wyszyńskiego 14, tel. 81 751-24-61

Nieczynne

* METALOWIEC, Kraśnik, al. Niepodległości 44, tel. 81 825-15-84

VI Festiwal Dobrych Filmów:
Zamknięci w celuloidzie (reż. Władysław Sikora) 17.00
Twoja stara. Baśń (reż. Łukasz Jedynasty) 19.00

* SYBILLA, Puławy, al. Partyzantów 6, tel. 81 886-33-88

Dziedzictwo Bourne’a (USA, 15 l.) 16.00, 20.30
Madagaskar 3 3D (USA, b.o.) 12.00, 14.00
Zakochani w Rzymie (Hiszpania, Włochy, 12 l.) 18.30

* STYLOWY, Zamość, ul. Odrodzenia 9, tel. 84 639-23-13

Ted (USA, 15 l.) 13.00, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00
Zakochani w Rzymie (Hiszpania, Włochy, 12 l.) 14.15, 16.30, 18.45
Madagaskar 3 3D (USA, b. o.) 13.45
Pamięć absolutna (USA, Kanada, 15 l.) 15.45, 18.15, 20.45
Raj: Miłość (Austria, Francja, Niemcy, 18 l.) 21.00

* KULTURA, Chełm, pl. Tysiąclecia 1, tel. 82 563-00-81

Nieczynne

TEATRY

* TEATR IM. H. CH. ANDERSENA, Lublin, ul. Dominikańska 1, tel. 81 532-16-28

Nieczynne

* TEATR IM. JULIUSZA OSTERWY, Lublin, ul. Narutowicza 17, tel. 81 532-42-44

Nieczynny

* TEATR MUZYCZNY, Lublin, ul. Marii Skłodowskiej - Curie 5, tel. 81 532-76-13

Nieczynny

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski