Imprezy w sobotę w Lublinie: disco, kina, wystawy

Kacper Sulowski
Filharmonia Lubelska zaprasza dziś na koncert Skaldów
Filharmonia Lubelska zaprasza dziś na koncert Skaldów Archiwum
Udostępnij:
Impreza, kino, teatr? Zobacz gdzie warto się dziś wybrać

* Spektakl "Zwierzątka małe zwierzenia"

Spektakl Pawła Passiniego, inspirowany bajkami Siergieja Kozłowa.
Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Popiełuszki 5, godz. 19.00, bilety - 12 zł ulgowe, 20 zł normalne.

* Techne i technika. Elektronika, aleatoryzm - koncerty

Oficjalne ogłoszenie konkursu na twórczą interpretację utworów Johna Cage’a uświetnią koncert "Imaginary Landscape No. 4", Krzysztof Knittel "O tym, czego nie ma". Wykonawcy: uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie.
Radio Lublin, Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2, godz. 19.00, wstęp wolny.

* Koncert Skaldów

Ta polska grupa rockowa, powstała w Krakowie latem 1965 roku. Uprawiane przez nich gatunki muzyczne to m.in. klasyczny rock, rock progresywny, folklor góralski, rock'n'roll, jazz, big-beat oraz muzyka pop.
Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego, Lublin, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, godz. 19.00, bilety: 80 zł, 90 zł i 100 zł.

* Slajdowisko z podróży: Leszek Woźniacki "Rowerem po Krymie"

Leszek Woźniacki, zaprezentuje rowerową wyprawę na Krym. Prezentacja będzie nie lada gratką dla fanów wypraw sakwiarskich a także osób lubiących podróże w trochę mniej popularne, ale niezwykle malownicze miejsca.
Pub Księżycowa, Lublin, ul. Księżycowa 2, godz. 19.00, wstęp wolny.

* Electric Nights Warm-up: The Lollipops i Nie Ma Wyjścia

Electric Nights Warm-up powrócił. Klubowa odsłona festiwalu Electric Nights zadomowiła się tym razem w Opium Scenie. Najlepsze zespoły polskiej muzyki niezależnej oraz intrygujący goście z zagranicy zawitają do Lublina aby zagrać legendarne koncerty
Scena Opium, Lublin, ul. Langiewicza 10, godz. 20.00, wstęp - 10 zł.

* Koncert Zero Absolu i Zepsute Nagrania

Zero Absolu to francuski jednoosobowy projekt muzyczny, nowoczesny one man band. Metoda twórcza francuskiego artysty polega na łączeniu ze sobą stworzonych wcześniej oraz tworzonych na bieżąco pętli (loops) muzycznych , które w miarę trwania utworu narastają i rozbudowują się.
Przestrzeń Działań Twórczych Tektura, Lublin, ul. Wieniawska 15a, godz. 20.00.

* Wernisaż wystawy "Strajki, kolejki, spacery"

Wystawa, poświęcona wydarzeniom z lat 1980-1982 i bohaterskiej postawie Świdniczan w tamtym okresie. Podczas otwarcia wystawy emitowany będzie film Grzegorza Linkowskiego "Spacer z dziennikiem" oraz film animowany autorstwa Pawła Łuciuka. Dla widzów przewidziano również skromny poczęstunek w klimacie PRL.
Świdnik, Galeria Venus, godz. 18.00, wstęp wolny.

DYSKOTEKI

* Wiwa La Karnawale

Przebierana potańcówka w żywiołowych rytmach starego rockandroll'a, o muzykę na żywo zadba zespół Backbeat i jego goście, start - godz. 20.00.
Cax Mafe, Lublin, ul. Staszica 1, wstęp - 10 zł dla przebranych, 20 zł bez kostiumu.

* Rozpusta

Jedyna prawdziwa rozpusta w Lublinie, start - godz. 21.00.
Klubokawiarnia Archiwum, Lublin, ul. Akademicka 4, wstęp - 10 zł.

* Big City Beats

Rytmy wielkiego miasta zaserwują: Dźwięk I Endru Vega, start - godz. 20.00.
Klub 68, Lublin, Krakowskie Przedmieście 70, wstęp - 10 zł.

* Ibiza most wanted

Tym razem gościem imprezy będzie Pete Gooding z Wielkiej Brytanii, start - godz. 21.00.
Klub Soundbar, Lublin, Aleje Racławickie 2a, wstęp - 10 zł, po 23 - 15 zł.

* Sobota w Fashion Time

Sobotnie noce w Fashion Time to bez dwóch zdań największe i najbardziej szalone imprezy w mieście, start - godz. 21.00.
Klub Fashion Time, Lublin, ul. Hempla 5.

* Gorączka sobotniej nocy

Na górnym poziomie rezydenci prezentują: funk, soul, disco, latino.
Klubokawiarnia Komitet, Lublin, Krakowskie Przedmieście 32.

* All night long

Najbardziej taneczna impreza w mieście. Klimat: Dance, Disco, Rock’n’roll, start - godz. 20.00.
Klub Kino, Lublin, ul. Przechodnia 4.

* Euforia

Międzynarodowa euforyczna integracja studentów z całego świata, start - 21.00.
Klub Place, Lublin, ul. Okopowa 5, wstęp - 10 zł.

WYSTAWY

* Makis Faros w Galerii Labirynt

W projekcie They have departed Makis Faros mierzy się z mrocznymi wizjami, lękami oraz uczuciami zwątpienia i strachu. Tematem pracy jest człowiek postawiony w obliczu kryzysu wartości, pozbawiony bezpieczeństwa, wolności i poczucia godności. Wystawa czynna do 9 marca.
Galeria Labirynt, Lublin, ul. Grodzka 5a, wstęp wolny.

* Wystawa fotografii Grzegorza Czorapińskiego z cyklu "Dookoła świata …rowerami"

Autor należy do Stowarzyszenia Podróżników Dookoła Świata. Wystawa jest podsumowaniem minionego sezonu podróżniczego. Prezentowane zdjęcia zostały wykonane podczas samotnych podróży rowerowych dookoła Sycyli, Sardynii oraz w trakcie rodzinnej wyprawy po bezdrożach Ukrainy i Mołdawii.
Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice", Lublin, ul. Krańcowa 106, wstęp wolny.

* Wystawa Oliwii Beszczyńskiej "Trip"

Cykl czarno-białych fotografii zainspirowanych architektonicznymi strukturami, które wykadrowane z szerszego kontekstu stają się graficznymi kompozycjami zamkniętymi w kwadratach. Wybór kadrów i motywów jest dla artystki porządkowaniem otaczającego ją chaosu. Zwykle wybiera czyste, geometryczne linie, rezygnując z nadmiaru detali i koloru. Ta seria to opowieść o mieście jako bycie autonomicznym, w którym rola człowieka sprowadza się do jego utrzymania, odżywiania i pracy 'za kulisami’.
Galeria "Kamienica Cudów", Lublin, Krakowskie Przedmieście 59/5, wstęp wolny.

* Obrazy momentalne - wystawa malarstwa Agnieszki Mydlak

Cykl kontynuowany przez Agnieszkę Mydlak od czasu studiów do chwili obecnej. "Posługuję się abstrakcją, ponieważ jest dla mnie równie szczerą formą wypowiedzi, jak intymna rozmowa z kimś bliskim. Sfera emocjonalna łączy się z kompozycjami, które podpatrzone gdzieś w moim otoczeniu prześladują mnie i domagają się odtworzenia" - mówi Artystka o swoich pracach. Te podpatrzone w otoczeniu kompozycje przechodzą metamorfozę w subtelne, kunsztowne, abstrakcyjne zestawienia plam barwnych, faktur, pociągnięć pędzlem. Są pokrewne ekspresjonizmowi abstrakcyjnemu zarówno ze względu na sposób, w jaki oddziałują na widza, jak i na proces tworzenia.
Attractiva - Galeria i Salon Fryzjerski, Lublin, ul. Organowa 11 b, wstęp wolny.

* Wystawa Marcina Studzińskiego

Inżynier informatyki ze specjalnością Grafika i Multimedia, który przekornie pozostał wierny klasycznym formom odręcznego rysunku na papierze (z użyciem tuszu i narzędzi kreślarskich), swobodnie żonglującym konwencjami komiksu i rysunku satyrycznego. Dla Marcina wielką inspiracją oraz autorytetem jest Todd McFarlane - autor cyklu Spawn oraz jego współtwórca Greg Capullo, Oliver Silvestri - autor serii the Darkness, a także Frank Miller, dobrze znany dzięki filmowej adaptacji jego komisu Sin City,
Pub Spirala, Lublin, ul. Okopowa 9, wstęp wolny.

* Wystawa grafik pt. "Towarzysz Podróży" Jolanty Babicz

Grafiki prezentowane na wystawie to cykl zatytułowany "Towarzysz podróży“. Inspiracją do ich powstania są emocje towarzyszące mi przez całe niemal życie, a będące wynikiem zdarzeń, spotkań, sytuacji. Prace owe to skutek więzi z naturą, przyrodą, ziemią.
Filia nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Lublin, ul. Bursztynowa 20, wstęp wolny.

* Wystawa "Uzbrojenie polskie i obce XIV - XX w."

Podstawowa zawartością wystawy jest uzbrojenie zaczepne i ochronne z różnych okresów, pokazane w porządku chronologicznym i typologicznym. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Polskie malarstwo historyczne i batalistyczne"

Jest to niewielka wystawa niespełna 30 obrazów wybranych pod kątem tematycznym i prezentowanych według chronologii wydarzeń. Pośród tych wydarzeń najważniejsze to: obrona Częstochowy, odsiecz wiedeńska, bitwa pod Raszynem, odwrót armii napoleońskiej spod Moskwy, bitwa pod Stoczkiem, sceny z wojny polsko - bolszewickiej. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka ludowa regionu lubelskiego"

Zbiór prac, fotografii i obrazów przedstawiających dzieła malarskie, rzeźby i wyroby kowalstwa z naszego regionu. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Monety i medale na ziemiach polskich X - XX w.

Jest to prezentacja zarówno dziejów pieniądza, jak i historii sztuki medalierskiej w Polsce. Jest jedną z nielicznych stałych wystaw numizmatycznych w naszym kraju. Autorkami scenariusza są: w części odnoszącej się do monet Małgorzata Koperwas i Jolanta Ścibior, w części odnoszącej się do medali Małgorzata Koperwas. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka zdobnicza polska i obce"

Zbiór prezentuje wytwory rzemiosła polskiego i obcego powstałe od XVI do XX wieku. W obrębie ekspozycji wydzielono cztery odrębne przestrzenie, w których prezentowane są meble z różnych epok. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Obcego XVII - XIX w.

Zawiera 40 obrazów holenderskich, flamandzkich, włoskich, niemieckich i francuskich powstałych w XVII i XVIII w. i reprezentujących sztukę europejskiego baroku. Chlubą ekspozycji jest "Piłat umywający ręce" Hendricka ter Brugghena, wybitnego malarza holenderskiego z początku XVII wieku.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XVII - XIX w.

Galeria zawiera blisko 140 obrazów. Wnętrze podzielone jest przestrzennie i kolorystycznie na trzy części odpowiadające kolejnym okresom historycznym. Prezentację rozpoczyna malarstwo polskiego baroku połączonego z okresem stanisławowskim - głównie portrety, z których najstarszy to XVII-wieczny portret królowej Bony.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Galeria Malarstwa Polskiego XX w.

Jest pierwszą w Lublinie po wojnie prezentacją zbiorów malarstwa współczesnego, stanowiącego własność Muzeum Lubelskiego. Celem tej ekspozycji jest ukazanie historii współczesnego malarstwa polskiego w oparciu o obrazy do tej pory nieznane lub rzadko prezentowane na czasowych wystawach tematycznych.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa stała w Dworku Wincentego Pola

W zabytkowej części dworku na stałej wystawie prezentowana jest literacka biografia W. Pola, efekty prac badawczych z dziedziny geografii i etnografii, rękopisy utworów, wizerunki poety, fotografie najbliższych osób, pamiątki rodzinne. W pomieszczeniach dolnej kondygnacji prezentowane są wystawy czasowe; literackie, historyczne, geograficzne oraz sztuki. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Dworek Wincentego Pola, Lublin, ul. Kalinowszczyzna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Historia miasta"

Wystawa ukazuje dzieje miasta od okresu osadniczego (VI - VIII wiek) do roku 1944. Historię Lublina ilustrują zabytki archeologiczne, ikonograficzne, portrety osób, które swoje życie i pracę związały z naszym miastem, wyroby rzemieślników lubelskich, druki ulotne, m.in. dotyczące przemysłu lubelskiego itp. Z ostatniej kondygnacji Bramy Krakowskiej, tzn. z wysokości ok. 33 metrów ponad poziomem ulicy, można podziwiać panoramę miasta. Wystawę można oglądać w dni powszednie w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Brama Krakowska, Lublin, Plac Łokietka 3, bilety: normalny - 4,50 zł, ulgowy - 3,50 zł.

* Wystawa "Józef Czechowicz 1903 - 1939"

Celem wystawy jest przybliżenie biografii literackiej autora "w błyskawicy" szerszemu kręgowi odbiorców. Znalazły się na niej m.in. dokumenty, zdjęcia, rękopisy, tomiki poetyckie wydane za życia poety oraz powojenne wydania jego twórczości. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum literackie im. Józefa Czechowicza, Lublin, ul. Złota 3.

* KINO BAJKA, Lublin, ul. Radziszewskiego 8, tel. 81 533-88-72

Podróż na tajemniczą wsypę 3D (USA, b. o.) 13.00, 16.45
Muppety (USA, b. o.) 11.15, 15.00
Róża (Polska, 18 l.) 18.45
Sponsoring (Polska, Niemcy, 15 l.) 20.30

* CINEMA CITY LUBLIN PLAZA, Lublin, ul. Lipowa 13, tel. 81 535-25-00

Alvin i wiewiórki 3 (USA, b. o.) 11.20, 13.10, 15.00
Big Love (Polska, 15 l.) 17.30, 19.40, 21.50
Człowiek na krawędzi (USA, 15 l.) 22.30
Dziewczyna z tatuażem (USA, 12 l.) 13.00, 19.00
Hugo i jego wynalazek 3D (USA, b. o.) 10.45, 16.15, 20.00
I że Cię nie opuszczę (USA, Wielka Brytania, Francja, Australia, 12 l.) 11.00, 14.30, 16.45, 19.00, 21.15)
Jack i Jill (USA, 12 l.) 10.30, 14.20, 18.50, 20.40
Kot w butach 2D (USA, b. o.) 10.00, 14.00
Kot w butach 3D (USA, b. o.) 12.00, 16.00
Kronika (Wielka Brytania, USA, 15 l.) 12.30, 17.15
Mój tydzień z Marylin (USA, 12 l.) 13.15, 22.00
Piękna i Bestia 3D (USA, b. o.) 10.30, 12.30, 15.30
Róża (Polska, 18 l.) 12.45, 13.30, 17.00, 19.15, 21.30
Rzeź (Niemcy, Francja, Polska, 15 l.) 21.30
Sherlock Holmes: Gra cieni (USA, 12 l.) 15.15
Sztos 2 (Polska, 12 l.) 17.45, 22.30
Underworld: Przebudzenie 3D (USA, 15 l.) 22.30
W ciemności (Niemcy, Kanada, Polska, 15 l.) 10.15, 16.00, 18.45
Żelazna Dama (USA, 12 l.) 10.30, 14.45, 18.00, 20.15

* LOT, Świdnik, ul. Wyszyńskiego 14, tel. 81 751-24-61

Nieczynne

* METALOWIEC, Kraśnik, al. Niepodległości 44, tel. 81 825-15-84

W ciemności (Niemcy, Kanada, Polska, 15 l.) 16.00
Dziewczyna z tatuażem (USA, 12 l.) 19.00

* SYBILLA, Puławy, al. Partyzantów 6, tel. 81 886-33-88

Big Love (Polska, 15 l.) 16.45, 18.45
Piękna i Bestia 3D (USA, b. o.) 11.00, 13.00, 15.00
Róża (Polska, 18 l.) 20.30

* STYLOWY, Zamość, ul. Odrodzenia 9, tel. 84 639-23-13

Piękna i Bestia 3D (USA, b. o.) 12.30, 16.30
W ciemności (Niemcy, Kanada, polska, 15 l.) 11.45
I że Cię nie opuszczę (USA, Wielka Brytania, Francja, Australia, 12 l.) 13.00, 17.00, 21.00
Big Love (Polska, 15 l.) 14.45, 16.45, 20.45
Róża (Polska, 18 l.) 18.45
Żelazna Dama (USA, 12 l.) 14.30, 18.30, 20.30

* ZORZA, Chełm, ul. Strażacka 4, tel. 82 565-54-22

Nieczynne

TEATRY

* TEATR IM. H. CH. ANDERSENA, Lublin, ul. Dominikańska 1, tel. 81 532-16-28

Tymoteusz wśród ptaków - 9.30, 11.30

* TEATR IM. JULIUSZA OSTERWY, Lublin, ul. Narutowicza 17, tel. 81 532-42-44

Biały Dmuchawiec - 19.00

* TEATR MUZYCZNY, Lublin, ul. Marii Skłodowskiej - Curie 5, tel. 81 532-76-13

Nieczynny


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

C
CZYTELNIK
Drogi Kurierze, Teatr Muzyczny nie jest nieczynny! Gra i to w sobotę i niedzielę, Barona Cygańskiego. Jestem ciekawy za co w tej gazecie jest odpowiedzialny pan Franczak. Czy nie za rubrykę: Kultura i co się w tej rubryce wpisuje? ŻENADA
O
Obrońca Hubala
PROTEST !!! Mieszkańcy Bychawy i okolic !!!
My, pracownicy, rodzice, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 imienia majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Bychawie, protestujemy przeciwko projektowi połączenia naszej szkoły z Zespołem Szkół im. A. Kwiatkowskiego w Bychawie.
Czujemy się oszukani, ponieważ Starostwo Powiatowe w Lublinie jako organ prowadzący zapewniło nas, że nie ma takich planów w stosunku do naszej szkoły. Dlatego też rozpoczęliśmy działania promocyjne w środowisku, informując, że nabór na rok szkolny 2012/2013 się odbędzie. Do tej pory nikt ze Starostwa Powiatowego w Lublinie nie raczył porozmawiać z nami.
Naszym atutem jest reforma szkolnictwa zawodowego, która otwiera przed szkołą większe możliwości rozwoju niż szkolnictwo ogólnokształcące. Łączenie wiąże się z utratą naszej tożsamości-tracimy nazwę, ponad pięćdziesięcioletnią tradycję.
Majątek wielu pokoleń ma zostać przekazany innej szkole!!! Nie możemy na to pozwolić! Prosimy o poparcie naszego protestu i udział w przemarszu ulicami Bychawy (ZSZ Nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego, ul. Reymonta, Sienkiewicza, Piłsudskiego, ks. A. Kwiatkowskiego – powrót tymi samymi ulicami) w niedzielę (19.02.20012r.) w godzinach 11:30-13:30.
r
robertooo
Trzeba weryfikować to co się wrzuca na stronę! Wystawa historii miasta Lublina jest już od pewnego czasu zamknięta (z powodu remontu bramy krakowskiej) i ten stan się utrzyma do końca maja. Za co płacicie swoim ludziom? Za zrobienie operacji kopiuj, a potem wklej? Bo jeżeli tak to zatrudnijcie mnie, a gwarantuję, że będę robić zdecydowanie więcej...
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie