Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Imprezy w weekend w Lublinie i regionie. Nie siedź w domu!

Oprac. SH
Imprezy w weekend w Lublinie i regionie. Nie siedź w domu!
Imprezy w weekend w Lublinie i regionie. Nie siedź w domu! materiały organizatora
Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was imprezowy rozkład jazdy w Lublinie i regionie. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Każdy z uczestników otrzyma od organizatorów z Grupy Projekt do złożenia własny aparat otworkowy. Procedura potrwa kilka sekund. Następnie wszyscy ochotnicy ruszą na spacer po mieście, aby uwiecznić jego przemysłowe krajobrazy. Spotkanie nosi tytuł "Cechy miasta". "To zarówno charakter miejsca, jak i przestrzeń miejskiego wytwórstwa. Społeczność producentów i konsumentów. Zaglądać będziemy w nieco zapomniane zakątki Lublina, które noszą jeszcze ostatnie znamiona świetności" - zapowiada Grupa Projekt. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale konieczne są zgłoszenia na adres [email protected].
Niedziela, plac Po Farze, godz. 17.00

Pod dawną cukrownią - spacer po przemysłowym Lublinie
Kolejna okazja, aby uwieczniać aparatem miejski krajobraz Lublina. Ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN zaprasza na spacer szlakiem poprzemysłowej dzielnicy. Wykonane zdjęcia wezmą udział w otwartym konkursie Wiki Lubi Zabytki. Jego celem jest sfotografowanie wszystkich obiektów, które posiadają status zabytku nieruchomego oraz wpisane są do wykazów zabytków prowadzonych przez wojewódzkich konserwatorów zabytków. Do wygrania są atrakcyjne nagrody pieniężne.
Niedziela, Wiki Lubi Zabytki, początek: dawna cukrownia przy ul. Krochmalnej, godz. 9.00, udział bezpłatny

Na Czubach - Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu
Festyn jest otwarty dla dzieci, młodzieży, rodzin i mieszkańców dzielnicy. W programie znajdą się gry, zabawy, konkursy sportowe i edukacyjne, prelekcje i spotkania.
Niedziela, SP nr 28, ul. Radości 13, godz. 10.00-16.00, udział bezpłatny

Diamenty Lublina - czytaj nasz serwis poświęcony lubelskim Diamentom

W Kozłówce - święto łowów
W Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędą się Lubelskie Dni Kultury Łowieckiej. Impreza uświetnia 90-lecie Polskiego Związku Łowieckiego. W programie m.in. pokazy łucznicze i ptaków drapieżnych, loty balonem.
Sobota-niedziela, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, godz. 10.00-17.00, wstęp wolny

Na Kostantynowie - Dzień Sąsiada
Wystąpią m.in. mistrzowie świata i Polski w tańcu hip-hop ze Studia Tańca UDS. Gwiazdą imprezy "Dzień sąsiada" będzie Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru, który poprowadzi zabawę razem ze swoją córeczką Nadią.
Sobota, godz. 11.00, Zespół edukacyjny Educo, ul. Paśnikowskiego 6, wstęp wolny

W Trybunale Koronnym - recital fortepianowy
W Trybunale Koronnym na staromiejskim Rynku z recitalem fortepianowym wystąpi Hubert Salwarowski. Artysta ów jest zaliczany do grona najwybitniejszych polskich pianistów młodego pokolenia. Jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej, którą ukończył z wyróżnieniem w 2002 roku. Zdobywał laury na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych. W niedzielnym koncercie Hubert Salwarowski wykona utwory Józefa Wieniawskiego i Johannesa Brahmsa. Słowo o muzyce wygłosi Teresa Księska-Falger. KOW
Niedziela, Trybunał Koronny, godz. 19.00, wstęp wolny

W Warsztatach Kultury - filmy Paradżanowa
Filmy Siergieja Paradżanowa są przepełnione ludowymi wierzeniami i folklorem. "Cienie zapomnianych przodków", które zobaczymy w sobotę, to niezwykła opowieść o Huculszczyźnie. Iwan i Mariczka od dzieciństwa są w sobie zakochani. W pewnym momencie on wyjeżdża z wioski, żeby zdobyć pieniądze i obiecuje wrócić przed zimą... Historia toczy się w baśniowy sposób, urzeka piękno scenerii i obrzędowość codziennego świata, a kadrom towarzyszy oryginalna huculska muzyka. W niedzielę z kolei przed nami "Barwy Granatu" Paradżanowa. Projekcje są częścią przeglądu "Wschód kina".
Sobota-niedziela, Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, Wschód kina, godz. 18, wstęp wolny

Pod Bramą Krakowską - spacer Jagielloński
Wydarzenie popularyzuje "Szlak Jagielloński" Kraków - Lublin - Wilno. W tym miesiącu tematem przewodnim zaplanowanej na sobotę wycieczki będzie dawne szkolnictwo. Spośród placówek oświatowych dawnego Lublina przypomniane zostaną m.in. szkoła parafialna, kolegium jezuitów oraz stara jesziwa. A ta wyprawa w głąb historii będzie także okazją do wskazania innych sławnych szkół położonych na dawnym królewskim trakcie krakowsko-wileńskim.
Sobota, Brama Krakowska godz. 18.00, bilety 6-10 zł

W Spółdzielni - spektakl dla dzieci
Dzieci opiekują się Ptasiem, który się wykluł z jaja. Mogą posmakować (również dosłownie) ptasiego świata. Niezwykle rozbudowana jest warstwa akustyczna spektaklu: ptasie odgłosy, czy całe sekwencje odgłosów, które układają się w zrozumiałe dla dziecka treści, a także muzyka inspirowana rytmiką i brzmieniami Indian.
Sobota (godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00), niedziela (godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00), Kawiarnio-Księgarnia Spółdzielnia, ul. Peowiaków 11, bilet 12 zł

W Andersenie - Miś Tymoteusz
We wrześniu w Teatrze Andersena przypominamy sobie wszystkie części przygód Misia Tymoteusza. Tym razem będzie to "Tymoteusz wśród ptaków". Wiosną ptaki w lesie są zajęte wysiadywaniem jaj, ale jeden z nich - kukułka - podrzuca swoje jajko do wysiadywania właśnie Tymoteuszowi. Na dodatek jajko chce zjeść zła lisica.
Niedziela, Teatr Andersena, godz. 12.00, bilet 20 zł

W DK LSM - Blues po śląsku
Marek Makaron Band to pierwszy w Pol-sce zespół, który wykonuje stare śląskie pieśni ludowe w połączeniu z dźwiękami tradycyjnego bluesa. W repertuarze zespołu znajdują się m.in. stare, niemal całkowicie zapomniane pieśni śląskie z XV-XIX wieku. Tego samego wieczoru wystąpi również lubelski Adam Blues Band.
Sobota, DK LSM, ul. Wallenroda 4a, godz. 18.00, bilet 10 zł

Na pl. Litewskim - piknik naukowy
W programie występy na scenie, m.in. pokaz kickboxingu, flamenco, taniec towarzyski, pokaz szermierki historycznej i musztry paradnej, koncerty oraz przelot nad Lublinem zespołu samolotów Biało--Czerwone Iskry. Ponadto na odwiedzających czeka kilkadziesiąt stoisk popularnonaukowych.
Niedziela, godz. 10.00-16.00, plac Litewski, udział bezpłatny

Filmy animowane na Starym Mieście

Trwają "Ruchome obrazki", impreza popularyzująca animację. Szukajcie filmów na ścianach kamienic Starego Miasta: placu Rybnego (14.09, g. 20.30), Bramy Rybnej (15.09, g. 19.30) i placu Czechowicza (15.09, 20.30). O godz. 20.00 na ścianach budynków będzie można grać we współczesne gry komputerowe tworzone w stylu retro.
Zobaczymy filmy polskich reżyserów: Moniki Kuczynieckiej, Grzegorza Koncewicza, Piotra Dumały, a także Tomasza Bagińskiego (w tym słynną "Katedrę" czy "Sztukę spadania"). W pubie U Fotografa czeka na chętnych wybór literatury na temat animacji.
Sobota-niedziela, "Ruchome obrazki", Stare Miasto, wstęp wolny. SH

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski