MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jakub Kuszneruk został mistrzem Polski juniorów w chodzie na 10 km

Jakub Kuszneruk z Żaka Biała Podlaska wywalczył złoty medal w chodzie na dystansie 10 km podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski juniorów (U-20), które w niedzielę zakończyły się w Toruniu.

19-letni bialczanin czasem 44:49.18, ustanowił swój nowy rekord życiowy. Wicemistrzem Polski w tej konkurencji został Jakub Herba z MUKLA Dębica Korzeniowski.pl (44:58.39), natomiast brązowy medal przypadł Wiktorowi Szabo z Polonii Warszawa (46:24.26).

Brąz w biegu na dystansie 200 m, zdobyła natomiast Magda Tur z AZS UMCS Lublin (24,54). Lublinianka przegrała tylko z Angeliką Stępień z Pogoni Ruda Śląska (23,96) oraz Magdaleną Gorzkowską z MKS-MOSM Bytom (24,50). Tur była ponadto czwarta w finale A na dystansie dwukrotnie krótszym (12,09).

Czwarta lokata w biegu na dystansie 400 m przypadła jej koleżance klubowej - Karolinie Tchorzewskiej (56,82), natomiast w biegu na 3000 m tuż za podium uplasował się Paweł Szostak z Unii Hrubieszów, uzyskując rezultat 8.25,40.

Piąta w skoku w dal była Magdalena Doroszczuk z AZS Lublin (5,44 m), podobnie jak Aleksandra Trykacz z Agrosu Zamość, która zajęła piątą pozycję w finale A na dystansie 400 m przez płotki (1.00,29).