JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 57:78

W 21. kolejce Basket Ligi Kobiet koszykarki Pszczółki Polski - Cukier AZS UMCS Lublin wygrały wyjazdowe starcie z drużyną JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec różnicą 21 oczek. Najskuteczniejszymi zawodniczkami wśród lublinianek były Dominika Owczarzak i Amerykanka Asia Boyd, które zdobyły po 15 oczek.

Lublinianki odnotowały swoje 12 zwycięstwo w Basket Lidze Kobiet, które i tak już jednak nie poprawi ich sytuacji w tabeli ligowej. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka po fazie zasadniczej zajmą siódme miejsce i w pierwszej rundzie fazy play-off zmierzą się ze Ślęzą Wrocław lub Wisłą Can-Pack Kraków. Rywala Pszczółki poznamy 12 marca.

W pierwszej kwarcie niedzielnego meczu po początkowym prowadzeniu akademiczek (6:3), gdy celnie zza linii 6,75 m przymierzyła Australijka Tess Madgen, gospodynie rzuciły następnie siedem oczek z rzędu i już do końca premierowej odsłony nie dały sobie odebrać prowadzenia.

Druga kwarta była niezwykle wyrównana, ale praktycznie przez cały czas minimalnie prowadziły sosnowiczanki. To jednak lublinianki na przerwę zeszły z 1-punktową zaliczką, gdy w ostatnich sekundach tej kwarty rzutem za dwa popisała się Kateryna Dorogobuzowa.

Pszczółka po zmianie stron zaczęła stopniowo powiększać swoją przewagę, która w 31 minucie wynosiła już 17 punktów (60:43). Lublinianki do końca pojedynku kontrolowały już wydarzenia na parkiecie w Sosnowcu, odnosząc bardzo pewne i okazałe zwycięstwo.

Lubelskie akademiczki zdecydowanie wygrały walkę na zbiórkach (46:26), co miało dość istotny wpływ na końcowy triumf.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 57:78 (15:14, 16:18, 12:25, 14:21)

Zagłębie: Swanier 20, Frost 15, Rozwadowska 8, King 5, Dobrowolska 4, Kaczor 4, Antczak 1, Kosałka, Rutkowska. Trener: Mirosław Orczyk

Pszczółka:Boyd 15, Owczarzak 15, Madgen 13, Ugoka 12, Jujka 9, Dorogobuzowa 9, Dobrowolska 3, M. Mistygacz 2, D. Mistygacz, Kędzierska. Trener: Krzysztof Szewczyk

Sędziowali:Robert Mordal, Tomasz Trybalski, Tomasz Tybor