Jest historyczny medal. AZS UMCS Lublin trzecią drużyną w kraju

(W turnieju brały tylko polskie zawodniczki występujące w klubach najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju) fot. PZKosz/SPORT.zuzka.pl
Pierwszy sezon LOTTO 3x3 Ligi Kobiet zakończony. Podczas turnieju finałowego we Wrocławiu najlepsze były zawodniczki Poloniii Warszawa. Brązowe medale wywalczyły natomiast akademiczki z Lublina.

Jedziemy z myślą o zwycięstwie, ale zdajemy sobie sprawę, że na turnieju będą inne wiele bardziej doświadczone zespoły od nas. Do zmagań przystępujemy raczej z pozycji czarnego konia – zapowiadała rozgrywająca Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin, Aleksandra Kuczyńska.

Oprócz niej na wrocławskie finały pojechały Olga Trzeciak, Magdalena Ziętara i Aleksandra Zięmborska. Zielono-białe już przed turniejem były pewne miejsca w ćwierćfinale. To zapewniły sobie podczas listopadowych eliminacji.

Rywalkami akademiczek w walce o półfinał była Ślęza Wrocław, która przebrnęła poranne kwalifikacje. Gospodynie turnieju dotrzymywały kroku ekipie z „Koziego Grodu” do wyniku 10:9. Kolejne siedem oczek zdobyły zawodniczki lubelskie, tak naprawdę przesądzając już losy rywalizacji. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 18:13.

W półfinale AZS stanął naprzeciw rewelacji turnieju, Energi Toruń. I z tego pojedynku zwycięsko wyszły Katarzynki, które od początku miały delikatną przewagą nad akademiczkami, finalnie zwyciężając 19:16.

Na osłodę zielono-białym pozostała walka o brąz z Arką Gdynia. Tę wygrały 17:13, a tym samym stanęły na podium pierwszej w historii LOTTO 3x3 Ligi Kobiet. W finale Polonia Warszawa pokonała Energę Toruń 20:18.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?