"Jesteśmy przygotowani na bieganie przez 60 minut" - opinie po wygranej Azotów Puławy w Szczecinie z Pogonią

materiały prasowe PGNiG Superliga
Szczypiorniści Azotów Puławy kroczą od wygranej do wygranej w PGNiG Superlidze. Ich ostatnią „ofiarą” była Pogoń Szczecin, którą podopieczni trenera Larsa Walthera pokonali różnicą 11 bramek (33:22). To ósme zwycięstwo Azotów w tym sezonie.

W Szczecinie gracze z Puław pokazali swoją pełną moc w drugich 30 minutach. Do przerwy Azoty prowadziły różnicą tylko trzech trafień (15:12). - Poprzednie dwa nasze pojedynki w Szczecinie wyglądały podobnie. Pierwsza połowa była ciężka, męczyliśmy się i gra toczyła się bramka za bramkę. W drugiej potrafiliśmy jednak wyjść i zagrać dużo lepiej. To cieszy, bo widać, że początki drugiej połowy mamy lepsze, praktycznie w każdym meczu. To bardzo ważny moment dla nas – podsumował Łukasz Rogulski, kołowy Azotów.

Niemal połowę bramek dla Pogoni rzucił Piotr Rybski, który puławskich bramkarzy pokonał aż 10 razy. – Dobrze się czułem i przełożyłem to na dobrą grę. Ale liczy się wynik końcowy drużyny, więc nie możemy być zadowoleni. W pewnym momencie chcieliśmy szybko zdobyć bramkę, a Puławy grały twardo w obronie, zeszli do 6-0 i mieli w bramce Bogdanowa. Powstrzymali nas – mówi rozgrywający Pogoni.

Azoty są jednym z dwóch, obok Łomży Vice Kielce, zespołów który w tym sezonie jeszcze nie stracił punktów. W każdym meczu puławianie rzucają średnio 35 bramek. – Szczecin od zawsze gra bardzo mocno i wiedzieliśmy, że od początku czeka nas ciężkie zderzenie. Ale jesteśmy na to przygotowani. Wystarcza nam sił na bieganie przez 60 minut. Za każdym razem w obrony ciągniemy kontrę. Z naszej drużyny możemy złożyć dwa silne zespoły i to jest naszym dużym atutem – uważa Rafał Przybylski, rozgrywający Azotów.

W piątek puławianie podejmą w swojej hali Górnika Zabrze.

Karolina Małysz, córka legendarnego skoczka narciarskiego, a obecnie dyrektora sportowego PZN, wychodzi za mąż. Informacje o planowanym ślubie potwierdził sam Adam Małysz w rozmowie z magazynem "Świat i Ludzie". Kto jest wybrankiem mieszkającej w Krakowie 23-letniej Karoliny? Okazuje się, że jest nim o rok młodszy Kamil Czyż, którego pasją są wyścigi motocyklowe enduro i na quadach. Obejrzyjcie zdjęcia pięknej pary w GALERII. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.ZOBACZ ZDJĘCIA PARY >>>

Ślub Karoliny MAŁYSZ. Wybranek córki Adama Małysza jest pasj...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani