MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jeszcze lepsze metody leczenia w SPSK nr 4. Wszystko dzięki nowoczesnym robotom rehabilitacyjnym. Zdjęcia

Adrianna Romanek
Adrianna Romanek
Pacjenci z zaburzeniami neurologicznymi, którzy leczą się w SPSK nr 4 w Lublinie, będą mogli szybciej wrócić do zdrowia. Wszystko dzięki zakupowi nowoczesnych urządzeń robotycznych, dzięki którym rehabilitacja jest bardziej efektywna.

Nowy sprzęt w SPSK nr 4 w Lublinie

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie zakupił sprzęt w postaci mobilnych robotów rehabilitacyjnych kończyn dolnych i górnych partii ciała. Z urządzeń korzystają już pacjenci Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji.

– Pozyskanie tych urządzeń stawia nas w gronie najlepiej wyposażonych ośrodków w Polsce zajmujących się leczeniem robotycznym pacjentów. Ostatnio zakupione urządzenia umożliwiają aktywne uczestnictwo w ćwiczeniach większej grupie chorych – mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Blicharski, kierujący Kliniką Ortopedii i Rehabilitacji SPSK Nr 4.

Szpital zakupił:

  • dynamiczny stół do pionizacji z funkcją kroczenia,
  • zaawansowane urządzenie w formie rękawic i monitora 3D przeznaczone do rehabilitacji
  • dłoni w celu przywrócenia utraconej funkcjonalności w wyniku uszkodzenia ośrodkowego
  • lub obwodowego układu nerwowego,
  • trzy mobilne szyny do pracy biernej i wspomaganej dla stawu kolanowego, stawu
  • biodrowego i stawu skokowego.

Z urządzeń korzystają już pacjenci Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji SPSK Nr 4 w Lublinie.

- Pierwsze z urządzeń nazywa się Erigo, jest to zaawansowany dynamiczny stół do pionizacji pacjenta, który ponadto stymuluje fizjologiczne ruchy chodzenia. Umożliwia cykliczne obciążanie kończyn dolnych i przeciwdziała efektom długotrwałego leżenia. Poprawie ulega funkcja oraz zakres ruchów w stawach. Sprzęt pomaga naszym pacjentom na tyle wzmocnić mięśnie, że będą oni gotowi do dalszych etapów usprawniania leczniczego. Kolejnym urządzeniem rehabilitacyjnym jest EsoGLOVE™ umożliwiające pacjentom z zaburzeniami neurologicznymi kończyn górnych trening rehabilitacyjny ręki - wyjaśnia Tomasz Blicharski.

Większość pacjentów Kliniki Rehabilitacji i Ortopedii SPSK Nr 4 w Lublinie ma zaburzenia neurologiczne. Są to osoby po urazach rdzenia kręgowego, urazach mózgu oraz udarach. Mniej typowe choroby, z którymi mierzą się lekarze i fizjoterapeuci kliniki obejmują stwardnienie rozsiane i mózgowe porażenie dziecięce.

- Większość pacjentów dowiedziała się lub usłyszała o naszych robotycznych rozwiązaniach dzięki mediom społecznościowym lub relacjom medialnym. Przychodzą do kliniki oczekując profesjonalnego leczenia. Dostosowujemy metody leczenia do możliwości i oczekiwań chorych. Ważne na tym etapie jest ocenienie ryzyka i przeciwskazań. Zakupione innowacyjne produkty wspierają zaangażowanie i pobudzają naszych pacjentów, otwierając nowe perspektywy w procesie rekonwalescencji i przywracając im nadzieję – mówi prof. Tomasz Blicharski.

Dofinansowanie zadania pn. „Nowoczesna rehabilitacja w SPSK Nr 4 w Lublinie” pochodzi ze środków Funduszu Medycznego, Subfunduszu Terapeutyczno-Innowacyjnego. Całkowita wartość zadania to blisko milion złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski