Zakończyła się piąta edycja ogólnopolskiego konkursu "Położna na medal".

Zwyciężczynią konkursu w województwie lubelskim została Julita Zdunek z liczbą 343 głosów. Położna pracuje na co dzień na oddziale noworodkowym w szpitalu przy Kraśnickiej oraz w szkole rodzenia "Aktywna Mama".

- Nie ukrywam, że bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. Dla mnie to przede wszystkim oznacza zaufanie ze strony pacjentek - odpowiada Julita Zdunek.

Jako położna pracuje od ośmiu lat.

Skończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. I jak sama mówi wybrała ten zawód z prawdziwego powołania. - Nie wyobrażam sobie siebie w innej pracy. Nie wiem co innego mogłabym robić. Praktycznie od dzieciństwa wiedziałam, że chcę być pielęgniarką, a jak dorosłam to już miałam sprecyzowane plany, że zostanę położną - dodaje.

To była już piąta edycja kampanio społeczno – edukacyjna „Położna na medal", w ramach której przeprowadzono konkurs na najlepszą położną w Polsce i poszczególnych województwach. Udział w konkursie brało łącznie 482 położnych.

Najlepszą położną w kraju została Anna Wojtyla z Częstochowy. Na drugim miejscu uplasowała się Alina Jedlińska z Katowic, a trzecie miejsce zajęła Renata Lustyk z Inowrocławia.

Pomysłodawcą kampanii jest Akademia Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia dzieci i rodziców oraz podnoszenie świadomości społecznej związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: