Juniorzy Motoru Drużynowymi Mistrzami Polski! Tytuł zapewnili sobie w Lublinie (ZDJĘCIA)

Młodzi żużlowcy Motoru Lublin wygrali na torze przy Al. Zygmuntowskich trzecią finałową rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Przed ostatnimi zawodami mają już cztery punkty przewagi nad rywalami i pewny tytuł złotych medalistów.

Po turniejach w Ostrowie i Grudziądzu w czwartek cztery najlepsze drużyny rozgrywek o DMPJ rywalizowały na lubelskim torze. Gospodarze mieli tym razem ułatwione zadanie, ponieważ ich najgroźniejszy przeciwnik, Włókniarz Częstochowa przyjechał na zawody osłabiony. W zespole zabrakło bowiem mistrza i wicemistrza Polski juniorów, Mateusz Świdnickiego i Jakuba Miśkowiaka. Z kolei w ekipie z Grudziądza nieobecny był podstawowy młodzieżowiec GKM, Kacper Pludra.

Motor także wystawił niepełny skład, ponieważ w miejsce Wiktora Firmugi stosowane było zastępstwo zawodnikami. Zespół z Lublina wygrał zawody z dorobkiem 39 punktów, z czego aż 36 wywalczył duet - Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak. Obaj byli niepokonani w sześciu startach. Trzy pozostałe punkty dołożył Jan Rachubik.

Drugie miejsce zajęli juniorzy z Ostrowa Wlkp. (32 punkty), trzecie z Grudziądza (26 punktów), a czwarte z Częstochowy (22 punkty).

Po trzech turniejach Motor ma 11 punktów, a drudzy w klasyfikacji generalnej ostrowianie o cztery mniej. Ostatnie finałowe zawody odbędą się 21 września w Częstochowie. Za zwycięstwo w turnieju drużyna otrzymuje 4 punkty, a za kolejne miejsca odpowiednio 3, 2 i 1. To oznacza, że już dzisiaj lubelscy młodzieżowcy są pewni tytułu Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani