Kamil Osieleniec trzeci na mistrzostwach Słowacji juniorów w motocrossie

Marcin Puka
Kamil Osieleniec (Klub Motorowy Cross EkoKlinkier Lublin) uplasował się na trzecim miejscu w drugim wyścigu klasy MX65 podczas mistrzostw Słowacji juniorów w motocrossie.

Trener lublinian, Marcin Wójcik z myślą o rozwoju zabrał trzech zawodników Klubu Motorowego Cross EkoKlinkier Lublin (Maćka Więckowskiego, Dominika Małeckiego i Kamila Osieleńca) na Słowację. Nasi riderzy wystąpili w Mistrzostwach Słowacji Juniorów. Rywalizowali w miejscowości Spisske Vlachy na wschodzie kraju. Przy bardzo dobrej pogodzie na górskim torze pełnym zjazdów i podjazdów licznie stawili się zawodnicy słowaccy, czescy, węgierscy i polscy.

W klasie MX85 Maciek Więckowski i Dominik Małecki nie pojechali na miarę swoich umiejętności, po części wynikało to z problemów z motocyklami, a po części było wynikiem zwykłego pecha.

W pierwszym wyścigi Maciek "Rysio" Więckowski przyjechał dopiero 10, usprawiedliwieniem były kłopoty ze sprzęgłem motocykla oraz fakt, że Maciek nie wyszedł dobrze ze startu. Z kolei Dominik "Domiś" Małecki miał pecha, zaliczył bolesny upadek i dość długo leżał, stąd też dojechał dopiero na 23 miejscu. W drugim biegu było trochę lepiej, "Rysio" słabo wyszedł ze startu i musiał gonić czołówkę, doszedł do 4 miejsca i jakby miał więcej czasu to znalazłby się na pudle. "Domiś" w drugim wyścigu też zaliczył upadek na zakręcie i dojechał jako 19. Ostatecznie w klasyfikacji zawodów zwyciężył Słowak - Denis Polas, a Maciek Więckowski uplasował się na szóstej pozycji, Dominik Małecki na 22 miejscu.

W klasie MX65 z lublinian wystartował Kamil Osieleniec. "Księgusiowi" powiodło się lepiej niż kolegom. W pierwszym wyścigu Kamil jechał bez rewelacji i dojechał jako czwarty. W drugim wyścigu zbliżył się do prowadzącej dwójki i pomimo upadku dojechał jako trzeci. W zawodach zwyciężył Czech - Jakub Teresak, znany Polakom ze startów w Mistrzostwach Europy, drugie miejsce zajął Polak - Dominik Olszowy, a trzecie Kamil Osieleniec.

Trener Wójcik po zawodach nie był zachwycony formą. - był to dobry trening przed walką o punkty w mistrzostwach Polski, występ na Słowacji był potrzebny zawodnikom, muszą rywalizować z mocnymi rywalami, a na Słowacji poziom jest wysoki - ocenia Wójcik