Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Karate tradycyjne: Justyna Marciniak (Lubelski KKT) wywalczyła Puchar Europy

Justyna Marciniak (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego) została lublinianką roku 2011 Małgorzata Genca
Justyna Marciniak z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego wywalczyła pierwszą lokatę podczas 5. Pucharu Europy w Karate Tradycyjnym - Orlen 2012, który w sobotę, 26 maja został rozegrany w Płocku.

Lublinianka pokonała swoją koleżankę klubową - Małgorzatę Baranowską, powtarzając sukces z 2008 roku. Ta druga z kolei, obroniła pozycję wywalczoną w poprzedniej edycji imprezy. Dodajmy, że zawody Pucharu Europy odbywają się co dwa lata.

- Nie było mi łatwo dzisiaj wygrać, ponieważ startowało aż pięć zawodniczek z Polski. Wszystkie bardzo dobrze się znamy oraz swoje dobre i złe strony. W kumite czuję się dobrze i dzięki dwóm wygranym walkom udało mi się wejść do pierwszej czwórki - powiedziała Justyna Marciniak.

- Muszę dodać, że nie jestem jeszcze w najwyższej formie, bowiem jestem w trakcie ciężkiego okresu treningowego, przed mistrzostwami świata i mam nadzieję, że właśnie wtedy osiągnę najwyższą dyspozycję - dodała.

Przypomnijmy, że tegoroczne MŚ w karate tradycyjnym, odbędą się w Łodzi (6-7 października).

W płockim Pucharze Europy Polacy, podobnie jak Polski, okazali się również mało gościnni, zdobywając złoto i srebro. Wygrał Rafał Wajda (AKT Niepołomice), przed Damianem Stasiakiem (Sokół Aleksandrów Łódzki). Trzeci był Dejan Nedev z Macedonii.

W imprezie rywalizowali zawodnicy i zawodniczki, którzy zostali wskazani przez Komitet Techniczny Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego (ITKF). Polskę reprezentowali natomiast zawodnicy, którzy zajęli najwyższe miejsca w klasyfikacji końcowej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2012.