Kickboxing: Wojciech Jastrzębski z Kaliny Lublin na podium MŚ seniorów w Dublinie

Wojciech Jastrzębski, reprezentujący MKS Kalina Lublin wywalczył brązowy medal w kategorii powyżej 91 kg (wersja full contact) podczas mistrzostw świata seniorów w kickboxingu, które rozgrywane były w formułach semi i full contact. Tegoroczna impreza w dniach 20-27 listopada, odbywa się w stolicy Irlandii Dublinie.

Wojciech Jastrzębski, podopieczny trenerów Grzegorza Adamczyka oraz Macieja Kaznowskiego w swoim pierwszym pojedynku nie dał najmniejszych szans Aidynowi Abdrakhmanovi z Kazachstanu (3:0), później zaś wygrał z Rosjaninem Władymirem Połtawskim (2:1).

W walce o wejście do finału lublinianin po bardzo wyrównanym boju, uległ natomiast Turkowi Hamzie Kendircioglu (1:2). Reprezentant Turcji został później mistrzem świata, zwyciężając w pojedynku o złoto Ukraińca Iwana Tkaczenko (2:1).

W mistrzostwach w Dublinie startował również Tomasz Borowiec ze Sportowego Klubu Kickboxingu Politechniki Lubelskiej, który rywalizował też w wersji full contact (75 kg). Trenujący pod kierunkiem Kazimierza Piwowarczyka zawodnik w pierwszej walce okazał się lepszy od Stuarta Philipsa z Wielkiej Brytanii (3:0). W decydującym pojedynku o wejście do strefy medalowej, przegrał zaś z Niemcem Arturem Reisem (1:2).

Reprezentanci Polski oprócz brązowego medalu Wojciecha Jastrzębskiego, wywalczyli w Irlandii jeszcze siedem krążków, w formule full contact (bez sukcesów w semi contact). W rywalizacji seniorów srebro przypadło Żanecie Cieśli (52 kg), Kindze Siwej (60 kg), Ewie Brodnickiej (70 kg) i Wojciechowi Perytowi (51 kg), zaś brąz Damianowi Ławniczakowi (57 kg) i Arturowi Cieciurze (60 kg).

Siódmy medal był dziełem Piotra Siegoczyńskiego, który zdobył złoto w rywalizacji weteranów (74 kg). powtarzając sukces sprzed 26 lat. W 1985 roku w węgierskim Budapeszcie, jako pierwszy Polak w historii, wywalczył wówczas tytuł mistrza świata w kickboxingu

Czempionat w Irlandii ma w tym roku rekordową frekwencję, bowiem w mistrzostwach rywalizuje ponad 500 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 56 krajów.