Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) mistrzynią Polski w siatkówce plażowej

Marcin Puka
Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) wspólnie z Moniką Brzostek (UKS 179 Łódź) zostały mistrzyniami Polski w siatkówce plażowej. Przez krajowy czempionat w nadmorskim Niechorzu obie przeszły jak burza - wygrały wszystkie pięć spotkań, nie tracąc w nich ani jednego seta!

W półfinale Brzostek i Kołosińska nie dały żadnych szans parze Martyna Wardak, Joanna Wiatr, zwyciężając 2:0 (21:10, 21:7). Pojedynek o złoty medal również toczył się pod dyktando zawodniczki z Lublina i Łodzi. Obie pokonały Agatę Lewicką i Jagodę Gruszczyńską 2:0 (21:11, 21:13).

O dominacji najlepszej Polskiej pary świadczy fakt, że tylko w jednym meczów pozwoliły rywalkom na zdobycie w secie 15 punktów. Pozostałe wygrywały znacznie wyżej.