Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w 1/4 finału ME

brak
Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin) nie zwalniają tempa podczas trwających w austriackim Klagenfurcie mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej. W piątek, biało-czerwone pokonały Austriaczki Cornelię Rimser i Nadinę Strauss 2:1 i awansowały do najlepszej ósemki europejskiego czempionatu. Jeszcze dzisiaj Polki zmierzą się ze szwajcarskim duetem Isabelle Forrer i Anouk Vergé-Dépré w walce o awans do półfinału.

Kołosińska i Brzostek są w zawodach rozstawione z numerem 11, zaś Rimser i Strauss sklasyfikowane są dwadzieścia lokat niżej. Mimo to początek spotkania był bardzo wyrównany, ale częściej na prowadzeniu były Austriaczki. Rywalki wygrywały już 15:11, ale Polki zbliżyły się na dwa punkty. Końcówka pierwszego seta należała jednak do przeciwniczek, które triumfowały 21:16.

Druga partia to wielki pokaz siły lublinianek. Biało-czerwone prowadziły 6:1, 10:4, 17:6 i ostatecznie wygrały aż 21:8.

O wszystkim miał zadecydować trzeci set. W nim również dominowały zawodniczki AZS UMCS TPS. Austriacki duet nie miał żadnych szans i przegrał tą partię 6:15 i cały mecz 1:2.

Popołudniowe przeciwniczki Polek w 1/4 finału, rozstawione z numerem 14 Forrer I Vergé-Dépré w drugiej rundzie w dwóch setach ograły Włoszki Giombini/Toti.

Kołosińska/Brzostek – Rimser/Strauss 2:1 (16:21, 21:8, 15:6)