Kolarstwo: Mikołaj Gutek (Mayday Team Start Lublin) zakończył zmagania tuż za podium

Mikołaj Gutek (Mayday Team Start Lublin) jest wielką nadzieją kolarstwa na Lubelszczyźnie Jarosław Duk
Mikołaj Gutek (Mayday Team Start Lublin) uplasował się tuż za podium, podczas górskich mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym juniorów młodszych. Impreza rozegrana została w Sosnówce.

Złoty medal wywalczył Paweł Przewięda z zespołu LKKS Górnik Wałbrzych, srebro przypadło Patrykowi Złotowiczowi, reprezentującemu UKS Stobrawa Kluczbork, natomiast brąz Dominikowi Wewiórowi (KTK Kalisz).

Do rywalizacji przystąpiło 172 kolarzy, którzy mieli do pokonania pięć okrążeń, a łączny dystans wynosił 80,7 km.

Przypomnijmy, że lublinianin zdobył w lipcu 2012 roku w miejscowości Kłaj, złoty medal mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas (juniorzy młodsi).