MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne zwiększenie dofinansowania z Unii Europejskiej dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Adrianna Romanek
Adrianna Romanek
Zarząd Województwa Lubelskiego po raz kolejny podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania jednego z projektów w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Łączna kwota przyznanych środków wyniosła ponad 383 tys. zł. Całkowita wartość projektu to blisko 131 mln zł, w tym dofinansowanie z funduszy europejskich ponad 73 mln zł.

W poniedziałek (29 kwietnia) marszałek Jarosław Stawiarski i dyrektor szpitala dr Kamila Ćwik podpisali aneks o zwiększeniu dofinansowania z UE i budżetu państwa dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Celem projektu dla USzD jest poprawa stanu i jakości życia dzieci i młodzieży korzystających z opieki zdrowotnej poprzez rozwój nowoczesnej infrastruktury polegający na przebudowie i doposażeniu w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną obszarów zajmujących się leczeniem dzieci i młodzieży oraz rozwijaniu świadczeń zdrowotnych.

- Cieszę się, że Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie staje się teraz nie tylko miejscem leczenia, ale również ośrodkiem badań i edukacji. Dzięki funduszom europejskim, placówka ma szansę rozwijać nowoczesne technologie diagnostyczne, podnosząc standardy leczenia oraz umożliwiając prowadzenie badań naukowych. Znaczenie szpitala dla regionu nie ogranicza się jedynie do roli placówki medycznej. To także miejsce, w którym kształci się przyszłe pokolenie specjalistów medycznych, co ma długofalowe znaczenie dla ochrony zdrowia w województwie - podkreślał Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Zakres projektu obejmował m.in. przebudowę pomieszczeń części medycznej szpitala i modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej. Wykonana została również instalacja przeciwpożarowa. Roboty instalacyjne dotyczyły także sieci gazowych, gazów medycznych, centralnego ogrzewania czy też wentylacji i klimatyzacji.

Wsparcie z funduszy europejskich pozwoliło również na rozszerzenie zakresu wykonywanych przez szpital badań genetycznych zarówno w zakresie wrodzonych chorób o podłożu genetycznym, jak i chorób nowotworowych. Zakup nowoczesnej aparatury diagnostycznej pozwoli na wykonywanie większej ilości badań oraz na zastosowanie nowoczesnej technologii genetycznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski