OPRAC.:
Mateusz Pietras
Siedemnasta pozycja w Pucharze Świata kombinatorki norweskiej Joanny Kil
Siedemnasta pozycja w Pucharze Świata kombinatorki norweskiej Joanny Kil Rex Features/East News
Norwegowie Jarl Magnus Riiber i Gyda Westvold Hansen wygrali piątkowe konkursy Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Otepaeae. Joanna Kil zajęła 17. miejsce. Kobiety biegły na 5 km, mężczyźni na 10 km, a następnie rywalizowali na skoczni normalnej.

Kolejne zwycięstwo Norwega

Jarl Magnus Riiber oddał najdłuższy skok na 99 m i triumfował notą 134,3 pkt. Wcześniej wygrał bieg masowy na 10 km czasem 21.28. Drugie miejsce zajął Estończyk Kristjan Ilves - 96 m i 127 pkt, a trzeci był Austriak Johannes Lamparter - 98 m i 125,3 pkt.

Riiber w klasyfikacji generalnej PŚ ma 1470 pkt. Za nim plasuje się Austriak Stefan Rettenegger - 1061. Trzeci jest Norweg Joergen Graabak - 1058.

Dla reprezentanta Norwegii to dwunaste zwycięstwo w sezonie, a ósme z rzędu. Do tej pory piętnaście razy stawał na pucharowym podium.

Kolejny okazały rezultat Joanny Kil

Gyda Westvold Hansen nie była najlepsza w biegu masowym na 5 km, ale z dziewiątej belki startowej oddała skok na 92,5 m. Dzięki temu triumfowała notą 129 pkt. Całe podium zajęły Norweżki. Startująca z 13. belki startowej Ida Marie Hagen skoczyła 92 m, co dało jej 113,4 pkt. Trzecia Mari Leinan Lund zdobyła 110 pkt. W zmaganiach uczestniczyła Joanna Kil. Polka skoczyła 76,5 m i wywalczyła 55,8 pkt. Tym samym powtórzyła wyczyn z wczoraj. W tegorocznej edycji tylko raz zakończyła zawody poza czołową ''dwudziestką''.

W Pucharze Świata Hagen prowadzi z dorobkiem 1040 pkt. Wiceliderka Westvold Hansen traci do niej 80 pkt. Trzecia Leinan Lund zgromadziła 804 pkt. Kil ma 244 pkt i pozostaje na 21. pozycji.

Rywalizacja kombinatorów norweskich w Otepaeae potrwa do niedzieli.