Koszykarki AZS UMCS Lublin lepsze od GTK Wejherowie

Koszykarki AZS UMCS Lublin zrobił krok w drodze do utrzymania pierwszej ligi. Lublinianki pokonały w Wejherowie GTK 68:59. Pierwsza kwarta należała do AZS UMCS, który wygrał ją 23:13. Drugie dziesięć minut było wyrównane, a gospodynie wygrały tą odsłonę 13:11. Do przerwy AZS UMCS wygrywał 34 do 26 i nic nie zapowiadało nerwowej końcówki.

Trzecia kwarta to dominacja gospodyń, które kilka razy celnie rzuciły za trzy punkty, a także nerwowa gra lublinianek. GTK wygrało ją 16:9. Następnie miejscowe zbliżyły się do lublinianek na kilka oczek, a nawet objęły prowadzenie 45:43. Od stanu 47:47, AZS uciekł rywalkom. Duża w tym zasługa Pauliny Gozdur, które zdobyła siedem punktów z rzędu i lublinianki prowadziły 47:54. Od tego momentu AZS UMCS spokojnie kontrolował przebieg spotkania.