Koszykarki AZS UMCS Lublin przegrały w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią 49:64

Koszykarki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin przegrały w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią 49:64. Gospodynie już w pierwszej kwarcie uzyskały siedmiopunktowe prowadzenie. Lublinianki starały się zniwelować straty, a gdy już to się im udało, znów Ostrovia odskakiwała i odniosła zasłużone zwycięstwo. AZS UMCS miał prawie 30 strat i seryjnie pudłował rzuty za trzy punkty (ani jednego celnego trafienia na dziewięć prób).

Początek meczu należał do gospodyń, które prowadziły 9:2. Wtedy do pracy wzięły się lublinianki, które zdobyły dziewięć oczek z rzędu, po celnych rzutach Żanety Szczęśniak, Pauliny Dąbkowskiej i Katarzyny Trzeciak prowadziły 11:10. Niestety, znów nastąpił przestój AZS UMCS i Ostrovia wygrała pierwszą kwartę 17:10.

Na osiem minut przed końcem pierwszej odsłony podopieczne Sławomira Depty przegrywały 14:21 Następnie gospodynie wyszły na dwunastopunktowe prowadzenie. Przyjezdne raziły nieskutecznością i popełniały dużo strat. W końcu i one zaczęły trafiać do kosza i po akcji Trzeciak na 3 minuty przed gwizdkiem kończącym pierwsze 20 minut przegrywały 20:26. Ale Ostrovia ani myślała spasować i do przerwy prowadziła 32:23.

Identyczny przebieg miała trzecia kwarta. Lublinianki odrabiały straty, by kilka minut znów gospodynie zaczęły im odjeżdżać. W 34 min miejscowe prowadziły już 40:27. Przed ostatnią odsłoną meczu miejscowe prowadziły 45:35.

Ostatnie 10 minut to powtórka z każdej z trzech pierwszych kwart. Gdy Ostrovia na 5 minut przed końcem meczu odskoczyła na 15 oczek stało się jasne, że w niedzielę to jej zawodniczki wzniosą ręce w geście triumfu.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - AZS UMCS Lublin 64:49 (17:10 15:13 13:12, 19:14)Ostrovia: Burlaga 0, Skupińska 0, Cebulska 12, Pawlak 0, Mielczarek 12, Misiek 2, Parysek 4, Krygowska 8, Łuczak 2, Nowicka 7, Czaska 4, Kaczmarek 13.
AZS UMCS: Karczmarczyk 0, Buczak 0, Trzeciak 13, Dąbkowska 13, Hajduk 4, Kasperska 0, Smoleń 0, Bukowska 0, Cybulak 9, Szczęśniak 10, Góźdź 0.