Koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin wygrały z MKK Siedlce 90:70 (ZDJĘCIA)

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS pokonały w sobotę w hali MOSiR ekipę MKK Siedlce 90:70 (17:24, 23:27, 34:7, 16:12) w meczu 9. kolejki rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet. Była to trzecia wygrana lublinianek w tym sezonie.

Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka po nie najlepszej pierwszej połowie, którą przegrały 11 punktami, zagrały rewelacyjnie w trzeciej kwarcie, odnosząc zdecydowane zwycięstwo nad siedlczankami.

Punkty dla akademiczek zdobyły: Hanna Luburgh (20), Natalia Żandarska (16), Aneta Kotnis (13), Angel Robinson (13), Lejla Bejtić (10), oraz Chelsea Poppens (9) i Aldona Morawiec (9).

Najskuteczniejsza w ekipie MKK Siedlce była natomiast Amerykanka Eureka Brooks (21).