Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS nie miały szans w starciu z liderem tabeli, Artego Bydgoszcz

Grzegorz Olkowski / Polska Press
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrały w niedzielę na wyjeździe z liderem tabeli, ekipą Artego Bydgoszcz 55:86 w 20. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Najskuteczniejsza w zespole akademiczek była Amerykanka Feyonda Fitzgerald, która zdobyła 15 punktów.

Niedzielny pojedynek był wyrównany jedynie do 5. minuty, a na tablicy widniał wówczas rezultat po 14. Do końca pierwszej kwarty akademiczki nie potrafiły już niestety celnie rzucić, a gospodynie w tym okresie zanotowały serię 14:0 i drugą kwartę rozpoczęły od prowadzenia 28:14.

W drugiej odsłonie bydgoszczanki zaczęły powiększać przewagę, która w 17. minucie wynosiła aż 23 oczka (42:19). Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie 21-punktowym prowadzeniem Artego (46:25).

Po zmianie stron Pszczółka poderwała się jeszcze do walki i w 26. minucie po akcji 2 plus 1 Agaty Dobrowolskiej zmniejszyła straty do 8 punktów (47:55). Do końca trzeciej kwarty lublinianki ani razu nie potrafiły już oddać celnego rzutu i gospodynie ponownie odskoczyły, mając 16-punktową zaliczkę przed ostatnią kwartą (63:47).

Czwarta kwarta przebiegała pod zdecydowane dyktando bydgoszczanek, a w końcowych minutach trener Wojciech Szawarski dał szansę gry zawodniczkom rezerwowym.

Artego Bydgoszcz- Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 86:55 (28:14, 18:11, 17:22, 23:8)
Artego: Stanković 20, Międzik 19, Stallworth 17, McBride 10, O'neil 10, Żurowska-Cegielska 6, Adamowicz 4. Trener: Tomasz Herkt
Pszczółka: Fitzgerald 15, Butulija 14, Dorogobuzowa 11, Witkowska 6, Cebulska 3, Dobrowolska 3, Mistygacz 2, Poleszak 1, Kędzierska. Trener: Wojciech Szawarski