Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin wygrali w hali MOSiR z zespołem GKS Tychy. Zobacz zdjęcia

Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin wygrali w sobotę w hali MOSiR z zespołem GKS Tychy 74:69, w meczu 23. kolejki Suzuki 1. Ligi. Najskuteczniejsi w szeregach lublinian byli Bartłomiej Pelczar i Roman Szymański, którzy zdobyli po szesnaście punktów dla gospodarzy.

Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu, bardzo dobrze rozpoczęli sobotni pojedynek, prowadząc po pierwszej kwarcie 27:19.

W kolejnej odsłonie przyjezdni cały czas gonili lublinian i ta sztuka praktycznie udała im się na minutę przed końcem drugiej kwarty, gdy tyszanie przegrywali zaledwie jednym oczkiem (40:41). Ostatecznie oba zespoły zeszły na przerwę przy wyniku 43:40 dla miejscowych, a wynik pierwszej połowy celnym rzutem ustalił Szymański.

Po zmianie stron lubelska drużyna szybko odskoczyła na jedenaście oczek (51:40) i do końca trzeciej kwarty miała przewagę kilku punktów. Przed decydującą odsłoną AZS UMCS Start II prowadził natomiast 58:49 i nic nie zapowiadało problemów dla gospodarzy w tym starciu.

Ekipa z Tych nie poddawała się i na cztery minuty przed końcem potyczki, gdy celnie zza linii 6,75 m przymierzył Patryk Stankowski wyszła na prowadzenie jednym punktem (66:65). Od tego czasu lublinianie zanotowali jednak serię 8:0 i ponownie wygrywali 73:66. Konfrontacja ostatecznie zakończyła się triumfem zespołu z Koziego Grodu 74:69.

AZS UMCS Start II po 22 rozegranych meczach zajmuje szóstą lokatę w tabeli Suzuki 1. Ligi, mając na koncie 34 pkt. (12 zwycięstw i 10 porażek). Liderem jest Górnik Trans.eu Wałbrzych (39 pkt.), wyprzedzając Rawlplug Sokół Łańcut (38 pkt.) i GKS Tychy (37 pkt.).

AZS UMCS Start II Lublin - GKS Tychy 74:69 (27:19, 16:21, 15:9, 16:20)

AZS UMCS Start II: Szymański 16, Pelczar 16, Dziemba 15, Stopierzyński 12, Obarek 8, Myśliwiec 5, Ciechociński 2, Wąsowicz, Nycz, Gospodarek. Trener: Przemysław Łuszczewski

GKS: Trubacz 16, Mąkowski 16, Stankowski 14, Diduszko 8, Krajewski 6, Tyszka 5, Chodukiewicz 2, Nowak 2, Ziaja. Trener: Tomasz Jagiełka

Sędziowali: Marcin Gawron, Jacek Dolski, Mateusz Wiszniewski

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani