Koszykarze Novum Lublin awansowali do finałów mistrzostw Polski

Marcin Puka
Koszykarze Novum Lublin awansowali do turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 20. W drugim swoim meczu rozgromili dzisiaj Nidę Gips Kielce 108:65 (28:15, 29:19, 25:15, 26:16).

Punkty dla lublinian, będących gospodarzami półfinałowych zawodów zdobyli: Mateusz Kryśko 20, Michael Gospodarek 18, Patryk Gospodarek 12, Mateusz Wiśniewski 12, Bartłomiej Karolak 11, Sebastian Drążyk 10, Jakub Karolak 9, Jakub Adameczek 8, Jakub Grabski 6, Bartłomiej Ciechociński 2, Łukasz Beczek 0.

Jutrzejsze spotkanie Novum ze Śląskiem Wrocław (godz. 12.15, hala MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4) zadecyduje jedynie o pierwszym miejscu w zawodach. Śląsk dotychczas wygrał z Treflem Sopot 61:60 i Nidą 106:47. Lublinianie wcześniej pokonali faworyzowany Trefl 68:63.