Koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin z pierwszym tegorocznym zwycięstwem

Michał Piłat
Koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin udanie rozpoczęli 2021 rok w rozgrywkach II ligi. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego w niedzielę, 3 stycznia pokonali w wyjazdowym starciu ekipę Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 104:78. Potyczka odbyła się w ramach 14. kolejki II ligi grupy B.

Lubelscy akademicy byli zdecydowanym faworytem konfrontacji w Pabianicach i pewnie zainkasowali komplet punktów. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego bardzo dobrze rozpoczęli niedzielne starcie, wychodząc w piątej minucie na prowadzenie 13:2, po celnym rzucie Adama Myśliwca. Przyjezdni w pierwszej kwarcie powiększyli swoją przewagę do 14 oczek, a premierowa odsłona zakończyła się ostatecznie wynikiem 24:10 dla lublinian. Druga kwarta to popis obu zespołów w ofensywie, które zdobyły w sumie 59 pkt. Nieco lepiej prezentowali się lublinianie, wygrywając tę część meczu 32:27. To spowodowało, że po pierwszej połowie goście prowadzili 56:37.

Po zmianie stron ambitni pabianiczanie nie chcieli dać za wygraną i trzecia kwarta padła ich łupem 26:25. Przed decydującą odsłoną, to jednak ekipa U!NB AZS UMCS, miała dość bezpieczną przewagę 18 oczek (81:63). Gospodarze co prawda na początku czwartej kwarty zmniejszyli straty do 13 pkt. (68:81), jednak zespół z Koziego Grodu ponownie pokazał klasę, odskakując po kolejnych trzech minutach na 91:71. Lubelska drużyna już do końca kontrolowała wydarzenia na boisku, gromiąc ostatecznie rywali 104:78.

‒ W drugiej i trzeciej kwarcie wkradła się dekoncentracja. Z kolei rywale poczuli wiatr w żaglach i grało nam się ciężej. To był dosyć twardy mecz, sędziowie pozwalali na dużo. Nie szło nam z dystansu, zatem próbowaliśmy punktować za dwa i to się udawało ‒ podkreśla Karol Obarek, zawodnik U!NB AZS UMCS Lublin.

Akademicy po wygranej w Pabianicach są liderem grupy B II ligi, mając po po trzynastu rozegranych meczach 25 pkt. (12 zwycięstw i 1 porażka).

Profi Sunbud PKK 99 Pabianice - U!NB AZS UMCS Lublin 78:104 (10:24, 27:32, 26:25, 15:23)
U!NB AZS UMCS: Jaworski 18, Obarek 17, Gospodarek 16, Myśliwiec 15, Wiśniewski 12, Wąsowicz 8, Pszczoła 7, Waniewski 4, Nycz 4, Grzesiak 2, Matysek 1, Kępka. Trener: Przemysław Łuszczewski

Kolejna kąpiel w 2021 roku. Lubelskie morsy przy tamie Zalew...