Koszykówka: AZS UMCS Lublin pokonał przed własną publicznością GTK Gdynia

Koszykarki AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu przed własną publicznością pokonały Gold Wings Brokers GTK Gdynia 77:52 i na kolejkę przed końcem sezonu 2012/13 zapewniły sobie utrzymanie w pierwszej lidze. W środę 27 marca (godz. 20) przeciwniczkami zespołu trenowanego przez Sławomira Deptę będzie w Płocku miejscowy Mon-Pol.

Akademiczki z Lublina miały w tym sezonie powalczyć o awans do grupy mistrzowskiej, ale kilka w głupi sposób przegranych spotkań sprawiło, że musiały się one bić o utrzymanie. Te zadanie zrealizowały bez żadnych problemów, a dzięki wygranej z gdyniankami zapewniły sobie miejsce w czołowej czwórce grupy D.

AZS UMCS Lublin zrewanżował się GKT Gdyni, za porażkę w pierwszym meczu 67:71. Wtedy podopieczne Sławomira Depty przez większość spotkania prowadziły, ale w końcówce minimalnie lepsze okazały się gospodynie.

W sobotę AZS UMCS również prowadził od samego początku meczu. Już po pierwszej kwarcie wygranej przez lublinianki 23:9 można było być pewnym, że dwa punkty zostaną w Kozim Grodzie. W następnych kwartach miejscowe jeszcze powiększyły przewagę i zasłużenie pokonały drużynę z Gdyni. Warto odnotować, że stuprocentową skuteczność Anny Kasprzyk.

AZS UMCS Lublin - GTK Gdynia 77:52 (23:9 19:18 11:7 24:18)
AZS UMCS: Dąbkowska 18, Kret 14, Hajduk 13 (3x3), Trzeciak 9, Cybulak 9 (1x3) oraz Kasprzyk 11 (2x3), Kasperska 3, Karczmarczyk, Buczak.
GTK: Drop 20 (2x3), Pabisiak 9 (1x3), Bandyk 7, Marciniak 2, Witkowska 2 oraz Kochner 7 (1x3), Jastrzębska 4, Jachowska 1, Maryniewska, Kimso