Koszykówka: AZS UMCS Lublin przegrał z AZS-em OPTeam Rzeszów i opadł z Pucharu Polski

Nie było niespodzianki w Lublinie podczas meczu 1/16 Pucharu Polski w koszykówce kobiet. Miejscowy, pierwszoligowy AZS UMCS przegrał z beniaminkiem ekstraklasy AZS-em OPTeam Rzeszów 34:62. Podopieczne Sławomira Depty dobrze rozpoczęły spotkanie. Wygrały pierwszą kwartę, ale w następnych odsłonach meczu, przewaga należała do zespołu z Rzeszowa.

Pierwsze minuty spotkania zapowiadały sensację, ponieważ lublinianki prowadziły 5:0, a następnie 9:6. Miejscowe trzymały się dzielnie do 13 min, kiedy to remisowały 24:24. Niestety, potem zawodniczki z Rzeszowa rzuciły aż 16 punktów, nie tracąc żadnego i było po meczu. Miejscowe próbowały zniwelować straty, ale nie było ich stać na skuteczny pościg za doświadczonymi rywalkami, które kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Rzeszowianki jeszcze powiększyły przewagę i odniosły wysokie zwycięstwo.

AZS UMCS Lublin - AZS OPTeam Rzeszów 34:62 (11:8, 4:14, 14:20, 5:20)
Lublin: Buczak 0, Kasprzyk 2, Smoleń 0, Cybulak 7 (1x3), Goźdż 3 (1x3), Karczmarczyk 0, Trzeciak 3 (1x3), Hajduk 9 (3x3), Dąbkowska 3, Szczęśniak 7 (1x3)
Rzeszów: Kąsek 3 (1x3), Kuncewicz 8, Mukosiej 4, Czerwonka 9 (1x3), Kotnis 12, Rafałowicz 2, Krzywoń 9 (1x3), Kędzia 3, Kaczmarska 6, Metcalf 6