Koszykówka: AZS UMCS Lublin przegrał z FBG Sosnowiec 53:57

Koszykarki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin sprawiły spory zawód swoim kibicom. W sobotę, podopieczne Sławomira Depty przegrały przed własną publicznością z ostatnim w tabeli FBG Sosnowiec 53:57. Podopieczne Sławomira Depty miały bardzo słabą skuteczność rzutów za dwa punkty - niecałe 38%. Jeszcze gorszą skuteczność AZS UMCS miał przy rzutach za trzy punkty. Lublinianki trafiły tylko pięć rzutów na aż 25 prób.

Początek meczu był wyrównany. W końcówce pierwszej kwarty po trafieniu za trzy punkty Katarzyny Trzeciak, miejscowe prowadziły 16:12. Drugie 10 minut to także walka kosz za kosz i minimalna przewaga lublinianek. W trzeciej kwarcie akademiczki z Lublina odskoczyły przeciwniczkom na dziesięć oczek i wydawało się, że jest po meczu. Niestety, przyjezdne zmniejszyły straty, a w czwartej kwarcie zaczęły, jak się później okazało skuteczną pogoń. Na osiem minut przed końcem spotkania był remis po 45:45, a następnie zawodniczki z Sosnowca wypracowały sobie pięć punktów przewagi. Końcówka meczu była dramatyczna, ale FBG utrzymał prowadzenie i cieszył się ze zwycięstwa.

AZS UMCS Lublin - FBG Sosnowiec 53:57 (16:12 11:11 16:15 10:19)
AZS UMCS: Dąbkowska 14, Cybulak 13, Szczęśniak 10, Trzeciak 9, Hajduk 5, Smoleń 2, Buczak, Kasprzyk, Goźdż
FBG: Kaczor 10, Jaworska 10, Szelwicka 10, Deko 9, Kosałka 8, Łodygowska 6, Kosczielny 4, Biernacka